У Львові презентовано виставку «Оновлення міста Львова» про новий підхід до урбаністичного проектування територій міста

Метою виставки є презентація нового підходу до урбаністичного проектування території біля залізничного вокзалу на пл. Двірцевій та військової частини на вул. Шевченка. Концепція реалізації цієї публічної виставки покликана створити дискусію між професійними колами та громадою Львова. Виставка «Оновлення міста Львова» триватиме з 14 до 28 вересня у приміщенні Ратуші (2-й поверх) та поруч на площі Ринок.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Це спільне напрацювання «Львівської політехніки», Віденського технічного університету та Львівської міськради щодо пошуку містобудівельних концепцій по двох ділянках. Мова йде про військову частину в межах вулиць Городоцької, Ярослава Мудрого та Тараса Шевченка, а також ділянку у межах площі Двірцевої, вулиць Чернівецької, вздовж колій, та Городоцької. Це дві ділянки, які розташовані близько до центру, і так історично склалось, що вони мають хаотичний характер. Ми знаємо, що там є дуже багато власників нерухомості, також є землі і державної власності. Ми розуміємо, що рано чи пізно  держава прийде до Львова з питанням, що з цією землею робити.

Тому, щоб потім не наробити похапки якихось помилок, ми вирішили зробити такий експеримент, попрацювати із залученням австрійських колег, які мають досить потужний досвід у сфері містобудування. Австрія, зокрема Відень, має дуже багато містобудівельних перетворень, які стосуються особливо транспорту, і вокзальних площ, і землі тощо.

 Ця робота тривала цілий рік. Був проведений воркшоп у «Львівській політехніці», в якому взяли участь понад 70 студентів, з яких майже половина — австрійські студенти, інша половина — українські, і не лише з «Львівської політехніки», але й з інших міст, під керівництвом професорів львівської та віденської «політехнік», - розповів головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

За інформацією управління архітектури та урбаністики ЛМР, дві ділянки проектування, розташовані близько до центру міста, вважаються придатними для інтенсифікації процесу урбаністичного трансформування, що базується на принципах сталості та збереженості ресурсів: територій довкола центрального вокзалу та військової частини казарм на вул. Шевченка.

Як зазначають архітектори, у межах проведення виставки були порушені наступні важливі проблеми: активізація добре поєднаних територій, а також матеріальних і соціальних ресурсів; чітке визначення цілей просторового розвитку щодо поточного аспекту безперервного зростання населення міста; цілеспрямоване розташування в межах регіонального та міжнародного міського ландшафту; програма, спрямована на зміцнення ідентичності міста для його жителів. Також виставка організована для створення сучасного міського середовища у співіснуванні з культурною спадщиною.

Виставка «Оновлення міста Львова» демонструє 15 відібраних проектів та організована у кооперації  міського управління архітектури та урбаністики, Національного університету  «Львівська політехніка» та Віденського технічного університету.

У цій кооперації разом з Львівською міською радою працювало 70 студентів та 14 викладачів з 5 університетів України, Австрії та Польщі.

Сьогодні, у кафе «Ратуша» (пл. Ринок, 1), відбулася урочиста презентація та обговорення напрацьованих проектів.