У Першій Львівській Медіатеці нагородили переможців архітектурного конкурсу на найкращу проектну пропозицію будівлі міського архіву

Сьогодні, 3 жовтня, у Першій Львівській Медіатеці відбулось нагородження і презентація проектів переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на найкращу проектну пропозицію будівлі міського архіву, який був оголошений 21 червня 2017 року. Міський голова Львова привітав усіх і вручив подяки архітекторам-переможцям, що розробили цікаві проекти сучасного міського архіву, який забезпечить реалізацію міської політики у галузі архівної справи та діловодства і дозволить максимально ефективно надавати послуги мешканцям міста.

«Для мене важливо, щоб кожна наступна будівля, яка будується у Львові, була окрасою для міста, щоб це була будівля, де вже завчасно можна готувати табличку пам’ятка архітектури 21 ст. Це моє велике прохання до вас. Я усі такі проекти буду максимально підтримувати. Звичайно, важлива не лише форма, але і зміст, комфорт для працівників, які там будуть працювати, для мешканців, які будуть туди приходити. Це все має бути в гармонії, щоб комфортне місто Львів сьогодні показувало для світу нові і яскраві приклади. Ми маємо таку непросту ситуацію, коли часто бізнесмен, який вважає, що він від народження талановитий архітектор, починає ламати архітектора, як воно має бути. Тому велике прохання – не піддавайтесь. Я стану на вашу сторону», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак, міський голова Львова Андрій Садовий від імені громади міста Львова вручив дипломи:

 • за 1 місце у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проектну пропозицію будівлі міського архіву на вулиці Трускавецькій у м. Львові – Творча архітектурна майстерня «КУДІН»  (Київ), авторський колектив: Віктор Кудін, Михайло Карнаухов, Ольга Рябова, Надія Бесараб, Людмила Косік
 • за 2 місце у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проектну пропозицію будівлі міського архіву на вулиці Трускавецькій у м. Львові – авторський колектив:  Василь Балог, Марія Яструбчак (Львів)
 • за 3 місце у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проектну пропозицію будівлі міського архіву на вулиці Трускавецькій у м. Львові – авторський колектив: Ігор Паламарчук, Павло Мокшанський (Київ)
 • за участь у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проектну пропозицію будівлі міського архіву на вулиці Трускавецькій у м. Львові – команда ROUND (Київ), авторський колектив: Іван Протасов, Тарас Баран, Олександр Могила, Андрій Коваль, Богдан Філонов, Богдан Рохманійко
 • за участь у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проектну пропозицію будівлі міського архіву на вулиці Трускавецькій у м. Львові – ТзОВ «Інститут Проектування «КОМФОРТБУД» (Львів), авторський колектив: Віталій Козлов, Богдан Круцько, Роман Юзефик, Оксана Мельник, Тарас Стахів, Юрій Мацигін.

«Маємо на меті, щоб Львів був не тільки столицею пам’яток архітектури, але й столицею сучасної архітектури. У цьому році у нас є два бюджетних проекти: спорткомплекс на Сихові і міський архів. Очевидно, що документів є багато і їх потрібно оцифровувати, з ними потрібно працювати. Таким чином було доручення міського голови побудувати у місті Львові архів. Відтак, ми оголосили конкурс на найкращу проектну пропозицію будівлі міського архіву: було 38 зареєстрованих учасників, але реально встигли податися 17 проектів», - зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

«Журі ознайомилося зі всіма проектами детально, після чого кожен учасник журі формував власний шорт-лист. Усі результати голосування журі підсумували, після чого було визначено 5 проектів, що сформували список претендентів на перше місце. Усі ці проекти детально вивчалися знову і журі практично одноголосно визначило переможця», - зазначив голова журі архітектурного конкурсу Юрій Столяров.

Нагадаємо, на участь в конкурсі зареєструвалось 38 учасників з таких міст: Івано-Франківськ, Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Рівне, Вінниця. Для розгляду на конкурс подано 17 проектних пропозицій.

У п’ятницю, 22 вересня, відбулось засідання журі конкурсу, під час якого під час таємного голосування було встановлено перші три місця:

 • 1 місце [022189] – Творча архітектурна майстерня «КУДІН», авторський колектив: Віктор Кудін, Михайло Карнаухов, Ольга Рябова, Надія Бесараб, Людмила Косік; (м.Київ) – премія 90 тис. грн.
 • 2 місце [200953] – авторський колектив: Василь Балог, Марія Яструбчак; (м.Львів) – премія 60 тис. грн.
 • 3 місце [110309] – Бюро «Паламарчук», авторський колектив: Ігор Паламарчук, Павло Мокшанський – премія 30 тис. грн.

Конкурс передбачав розробку проектної пропозиції будівлі міського архіву, який складається з комплексу приміщень: трудовий архів виконавчого комітету ЛМР, архів документів приватного права, міський архів та архів громадського центру. Завдання конкурсу – пошук найкращих рішень щодо низки аспектів:

 • містобудівне вирішення розташування міського архіву на ділянці з врахуванням чинних норм та правил;
 • унікальне архітектурне вирішення будівлі та фасадних рішень в сучасних трендах з актуальністю на майбутнє;
 • функціональне та ергономічне планування з врахуванням технологічних вимог громадських споруд та сфери архівної справи;
 • якісний компроміс – архітектурна унікальність, співмірний бюджет проекту та технологічна реалізованість рішень.

Нагадаємо, ділянка для розташування будівлі міського архіву знаходиться на розі вулиць Пулюя і Трускавецької у Франківському районі міста Львова. Територія розташована неподалік адміністративної межі міста в спальному районі біля магістральної дороги вулиці Кульпарківської. Ділянка будівлі має площу 0,6 га, вільна від забудови.