У Львові обговорили проблему незаконних забудов у місті та перспективи їх вирішення

Сьогодні, 12 грудня, у Львові відбувся Круглий стіл на тему: «Проблема незаконних забудов у Львові. Перспективи вирішення та реалії сьогодення». В обговоренні взяли участь представники Львівської міської ради, інспекції ДАБК у місті Львові, Департаменту ДАБІ у Львівській області, Львівської обласної та місцевої прокуратур.

Як зазначив керівник інспекції ДАБК у Львові Володимир Цабак, з моменту створення інспекції ДАБК минуло півтора року. За це час жоден документ і дозвіл, що стосується незаконної забудови, не був зареєстрований.  Якщо будівництво має певні порушення, то надається припис на знесення такого об’єкту. У разі, якщо таке знесення забудовником добровільно не здійснено, то відповідний державний орган подає позов про знесення.

«Ми намагаємося всіляко враховувати думку суддів, але, на жаль, замовники мають більше можливостей, щоб уникнути покарання. На нашу думку, результатом нашої зустрічі має стати остання стадія нашої боротьби – сприяння знесенню самочинних будівництв», - зазначив керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК Святослав Кіндратів.

«Зважаючи на положення у сфері земельного законодавства, місто напрацювало чіткі правила: ми виділяємо земельну ділянку, згідно з чинним законодавством оформляються містобудівні умови та обмеження, після чого діємо відповідно до процедури. Місто зробило публічним затвердження містобудівних умов та обмежень, адже це відбувається на засіданні виконавчого комітету. Через це будь-хто із забудовників або осіб, які мають якісь застереження, має право звернутися на виконком і висловити свою думку.

Ми маємо випадки, коли у Львові ведеться ряд будівельних дій без жодних документів. І найбільш безпрецендентний випадок стосується компанії «Ірокс». Знаємо, що є декілька земельних ділянок, які використовуються без жодних документів. Місто зі свого боку вже залучало правоохоронні органи, ми публічно висвітлюємо роботу у цьому напрямку», - розповів Сергій Коровайник, директор департаменту містобудування Львівської міської ради.

«На сьогоднішній день у нашому місті незаконно будується чотири площадки і будівництво йде повним ходом. Нам потрібно вносити певні зміни, адже зараз пропозиція на ринку нерухомості починає перевищувати попит. Починають з’являтися підприємці, які не платять місту ні за земельну ділянку, ні інвестиційних внесків, тому формуються собі таку ціну і виходять на ринок поза конкуренцією. Це ламає і ринок, і правила гри. Ми з вами зобов’язані реагувати на це діями, а не скеровувати лише один одному листи», - зазначив Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань.