«Ми плануємо, що навесні зможемо закласти камінь і розпочати роботи, як тільки нам дадуть дозвіл на будівництво», - Ю. Чаплінський про меморіал Небесної Сотні

Для реалізації проекту з облаштування меморіалу Небесної Сотні на Губернаторських Валах у Львові потрібно видати й погодити містобудівні умови й обмеження. Це рішення стане останнім етапом для початку робіт. Про це розповів начальник управління архітектури й урбаністики Юліан Чаплінський.

«По проекту Небесної Сотні вже відведені земельні ділянки, тобто ми пройшли всі важкі ухвали сесії, ми маємо погоджений детальний план території. На сьогоднішній день закінчується документація для ЮНЕСКО, яка буде відправлена у Міністерство культури, яке, у свою чергу, відправить документи про наміри нашої роботи у ЮНЕСКО. Технологія таких повідомлень вже є відпрацьована Міністерством культури. Наступним моментом буде видача містобудівних умов та обмежень, що стане останнім етапом для початку робіт.

По проекту меморіалу Небесної Сотні ми завершили тему виділення землі, є чітко визначено, що це ЛКП «Зелений Львів» буде замовником, оскільки воно є землекористувачем Знесіння, Високого Замку та Губернаторських Валів. Ці ділянки вже є проголосовані, тому з цим проблем нема.

Проектанти, які виграли конкурс, по факту вже авансово зробили проект і готові приступати до робіт. Ми плануємо, що навесні зможемо закласти камінь і розпочати роботи, як тільки нам дадуть дозвіл на будівництво. Так як цей об’єкт найвищої категорії складності, то нам потрібно чекати дозволу з Києва, але, ми сподіваємось, що у рамках того, що це важливий момент для всієї країни, ми отримаємо дозвіл якомога швидше», - зазначив начальник управління архітектури й урбаністики Юліан Чаплінський.

відео: Андрій Андрух