За 5 років роботи Інспекція ДАБК здійснила понад 3 тис. перевірок, що дозволило залучити майже 44 млн грн до міського бюджету

  • 28.04.2021, 16:06
  • 1300
  • Пресслужба ЛМР
Як інформують у департаменті містобудування, за 5 років роботи Інспекції ДАБК у Львові, вдалось провести 3 тисячі перевірок, залучити 44 млн грн надходжень у міський бюджет та отримати 355 судових рішень на користь міста щодо незаконного будівництва.

«Понад 3000 перевірок за 5 років (а 600-700 за рік); майже 44 млн грн надходжень у міський бюджет; 355 судових рішень, винесених на користь Інспекції ДАБК у м. Львові (із загалом порушених 486-ти). І прецедент для України – Львів став першим містом, де знесли багатоповерхівку, збудовану без належних документів.

5 років тому в межах реформи децентралізації було створено міську Інспекцію Держархбудконтролю. Її завдання – реєструвати та надавати дозвільні документи на будівництво об'єктів І-ІV категорій складності, а також перевіряти будівельні майданчики та штрафувати порушників.

Навіть не сумнівайтесь, за цей час у Львові поменшало випадків самочинного будівництва багатоквартирних житлових будинків: якщо 2016-го їх було 16, то на кінець 2019 року – жодного.

Міська інспекція ДАБК активно судиться із забудовниками через самочинне будівництво. Результат – 10 задоволених судових позовів про знесення об’єктів незаконного будівництва. І це попри те, що майже весь минулий рік через реформу Держархбудінспекції України її роботу було паралізовано. І з чого, до слова, користали несумлінні забудовники.

Зараз міській інспекції повноваження нарешті відновили, інспектори активно проводять перевірки. Якщо є суттєві порушення – місто скасовує містобудівні умови і обмеження, штрафує, з найбільш несумлінними забудовниками – судиться. А ще порушники потрапляють у перелік «недобросовісних забудовників», їхній перелік є у відкритому доступі на сайті ЛМР.

Свідомих львів’ян інспекція просить: якщо бачите будівельні роботи, які у вас викликають сумнів, звертайтесь у міську інспекцію – все обов’язково перевірять», - зазначають у департаменті містобудування.