Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Павлова, 9

  • 07.05.2021, 09:33
  • 1374
  • Пресслужба ЛМР
Ще одні відреставровані внутрішні двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова – на вулиці Павлова, 9. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

«Це соснові двері-віяло, які відчиняються у дві сторони. Раніше їх вже реставрували, але зробили це не фахово: коли знімали шар фарби, то пошкодили деревину. Ми також провели заміну скла, яке було там не рідним і різним. Нанесли на нього малюнок із рослинним орнаментом. Це було необхідно для безпеки, адже якщо б скло було прозорим, люди б його не бачили, бо у під’їзді темно», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Також реставратори відремонтували пошкоджені завіси та підібрали ручку, відповідно до стилістики та часу побудови будинку.

Загальна вартість робіт становила 31 970 грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 9 591 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо,  2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.