Завершується архітектурний конкурс на найкращу пропозицію будівлі крематорію: призовий фонд 360 тис грн

  • 30.07.2021, 12:46
  • 762
  • Пресслужба ЛМР
У Львові оголошено Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проєктну пропозицію будівлі крематорію на території Голосківського цвинтаря у м. Львові. Призовий фонд конкурсу становить 360 000 грн. Як повідомив Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР, залишається ще 4 дні для реєстрації на конкурс.

фото: Олександр Мазуренко

«Відповідно до закону про архітектурну діяльність, існують об’єкти, проєктування яких має відбуватися виключно на конкурсній основі. Серед таких виділяють безумовно унікальні, і, власне, крематорій є одним із них. 

Для кожного архітектора проєкт такої будівлі є своєрідним викликом, тому що в одному об’єкті потрібно поєднати характер культовості та технологічну складову процесу кремації. Крім того, важливо відобразити і місцеві культурні особливості та традиції. 

Нещодавно в європейських містах відбулося кілька конкурсів на архітектурне вирішення крематоріїв, і ми сподіваємося, що пропозиції наших архітекторів будуть на такому ж високому рівні, з точки зору якості архітектури. 

Необхідно зазначити, що будівництву крематорію передувала велика підготовча робота: вносилися зміни до містобудівної документації, що вирішувала багато містобудівних аспектів, зокрема співіснування із кладовищем, питання доїздів,  влаштування колумбаріїв, відводилась земельна ділянка, і тепер ми можемо  перейти до архітектурного конкурсу, на якому буде обрано найкращий проєкт», — зазначає головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

Основними концептуальними завданнями конкурсу є:

  • розробити проєктну пропозицію комплексу крематорію із колумбарієм та ритуальним залом, що враховуватиме технологічну та духовну складові процесу кремації;
  • створити образ проектованого об’єкту, що матиме характер культової споруди, без релігійного наповнення та відповідатиме тенденціям сучасної архітектури;
  • врахувати економічну складову реалізації проектних рішень та утилітарність обслуговування і використання об’єкту.

Основні терміни конкурсу:

01.08.2021 р., 17.00 год. — останній термін реєстрації на конкурс.

03.09.2021 р., 17.00 год. — останній термін подачі конкурсних проектів.

06.09-17.09.2021 р. — проведення засідання журі, визначення переможців конкурсу.

Призовий фонд конкурсу становить 360 000 грн. У конкурсі визначено три премії: 

  • перша премія — 160 000 грн;
  • друга премія — 120 000 грн;
  • третя премія — 80 000 грн.

До складу журі конкурсу увійшли: 

Антон Коломєйцев - начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста.

Олег Гарасим’юк — директор ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг».

Олександр Вендзелович — архітектор, делегований представник від ЛОО НСАУ.

Петро Крупа — архітектор, головний архітектор проектів ДІПМ «Містопроект». 

Микола Рибенчук — архітектор, керівник архітектурної майстерні «Симетрія».

Марко Савицький — архітектор, керівник архітектурного бюро «Savytskyy Design».

Юліан Чаплінський — архітектор.

До участі в конкурсі запрошуються вітчизняні сертифіковані архітектори та архітекторки з досвідом проектування подібних об'єктів громадських об'єктів.  

Для реєстрації на конкурс необхідно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/DENQi3q4rJ2tT3v16 

Ознайомитися із завданням та вимогами до конкурсу можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1Cjyogrup5C0ghvZ1XsxVuzdJdSzgN4ls?usp=sharing 

Контактна інформація конкурсу: uau.lmr@gmail.com