У Львові стартували Дні реставрації

  • 03.08.2021, 14:44
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 3 серпня, у Львові стартували Дні реставрації. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка. Відтак, усі охочі зможуть спостерігати за процесом чи навіть спробувати себе в ролі реставратора скульптурних елементів.

фото: Олександр Мазуренко

Якщо торік акцент Днів реставрації був на столярних виробах, то зараз вирішили взятися за реставрацію скульптурних елементів.

фото: Олександр Мазуренко

«У Львові відповідних реставраторів є дуже мало. Нам потрібно вчити своїх майстрів,  які б гідно і правильно реставрували об’єкти, яких у нашому місті є предостатньо», - пояснив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

За його словами, про саму скульптуру, яку реставруватимуть, інформації не багато.

«Її звідкись перенесли і встановили тут вже після побудови будинку. Датується початком 20 ст. За останні роки від мешканців надходило багато звернень, щоб відреставрувати скульптуру, адже вона розсипається, має багато втрат. З аналогічним проханням до нас зверталися і екскурсоводи. Тож при виборі об’єкту для реставрації нам відразу спала на думку ця скульптура: з однієї сторони, ми можемо провести майстер-клас і показати, як реставрувати скульптуру, а з іншої – зробимо добру справу і ця скульптура стане окрасою вілли №20, і надалі експонуватиметься на відкритому просторі. Для мешканців було дуже важливо, щоб відреставрована скульптура залишилася тут», - сказав Павло Богайчик.

Як додав реставратор Андрій Федоришин, скульптура має багато втрачених елементів, які доведеться доповнювати. Проте, 10 днів цілком достатньо, аби виконати всі роботи.

На сьогодні на майстер-класи зареєструвалося близько 20 осіб. Однак, реєстрація не є обов’язковою, долучитися до процесу реставрації скульптурних елементів зможуть всі охочі, прийшовши на вказану локацію з 10:00 год. до 14:00 год. Цього тижня майстер-класи відбуватимуться включно з суботою, а з наступного тижня триватимуть впродовж понеділка-п’ятниці, 13 серпня. 

Також у межах Днів реставрації заплановані екскурсії, де можна буде оглянути відреставровані надгробки Личаківського цвинтаря, скульптури львівських левів та експонати музею Пінзеля.

фото: Олександр Мазуренко

Як наголосила начальниця відділу обліку та моніторингу об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Мар’яна Мороз, якщо торік Дні реставрації проводили у центрі Львова, то  цього року локацію вирішили розширити, щоб залучити більше містян до відновлення культурної спадщини, показати, що й на околицях є багато цікавих скульптурних елементів та пам’яток.

Планується, що Дні реставрації стануть традиційними для Львова.

фото: Олександр Мазуренко