У Львові відновила роботу адмінкомісія, яка розглядає питання порушення пам’яткоохоронного законодавства

  • 17.06.2022, 18:04
  • Пресслужба ЛМР
Після тривалої перерви відновила роботу адміністративна комісія при виконавчому комітеті Львівської міської ради, яка розглядає питання порушення законодавства про охорону історичної спадщини.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

На першому з часу війни засіданні розглянули, зокрема, питання щодо самовільних робіт у пам’ятках архітектури – житловому будинку на вул. Котляревського, 47 та в нежитловому приміщенні на вул. Коперника, 11.

Власник квартири на вул. Котляревського, 47, готовий виготовити проектно-кошторисну документацію, щоби привести будинок до первісного вигляду. Самовільні роботи з перепланування приміщення на вул. Коперника, 11 призупинені. Власниця погоджує необхідну документацію. В обох випадках на кожного з порушників накладено штраф, у розмірі 1700 грн.

Детальніше про ці випадки розповіла керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва: «Прибудова від дворового фасаду відкритого балкону світлопрозорими огороджувальними конструкціями на висоту поверху та добудова тераси на рівні другого поверху будівлі пошкодили її історичний вигляд. Ці роботи є самовільними – відтак мерія звернулася до суду, аби усунути порушення. Випадок розглянули на адміністративній комісії. Порушник на засідання не прийшов, втім із протоколом управління охорони історичної спадщини ознайомлений і його підписав. Власник ще раніше уклав охоронний договір, але його не дотримався. Людина готова виготовити проектно-кошторисну документацію, щоби привести будинок до первісного вигляду. Але роботи проводили самовільно. Тому порушник має сплатити максимальний штраф. На жаль, його розмір, згідно із чинним законодавством, не вражає: це 1700 грн. А пам’ятка на Котляревського, 47 матиме усі необхідні документи, там буде проведена реконструкція і вигляд має відповідати історичному контексту будівлі.

Роботи з перепланування нежитлового приміщення на вул. Коперника, 11 теж проводили самовільно, мовляв, треба терміново осушити підвал. Наразі власниця призупинила усе, розробляє і погоджує проєкт. Фасад будинку не чіпали. Попросила колег із управління історичної спадщини прослідкувати, аби жоден припис щодо історичної спадщини в цьому випадку не був порушений, і підійти до проблеми комплексно. Охоронний договір укладають. Протокол натомість оформлений, порушниця вже сплатила штраф».

Нагадаємо, комісія розглядає виключно адміністративні спори про адміністративні правопорушення у межах законодавства про охорону історичної спадщини, а саме справи про адміністративні правопорушення, які передбачені ст. 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення.