У мікрорайоні Під Голоском зведуть житло для захисників

  • 21.05.2024, 20:13
  • 682
  • Андрій Яремко
Сьогодні, 21 травня, виконком Львівської міськради прийняв рішення одноразово відхилитися від мораторію на будівництво у мікрорайоні Під Голоском. Там зведуть житло, зокрема для військовослужбовців. Також передбачено облаштувати спортзал для ветеранів війни та мешканців мікрорайону.

візуалізація
візуалізація

"Житлово-будівельний кооператив "Преміум Голоско" та "Житлово-будівельний кооператив "Український доброволець" звернулися до міста з заявою про нове будівництво багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом для учасників операції об'єднаних сил (учасників бойових дій та їх сімей).

У комплексі буде житло, спортзал та дворівневий паркінг.  

«225 квартир, паркомісць у дворівневому паркінгу передбачено 315, що більше, ніж квартир. Пропонується будинки середньої  поверховості від 6 до 9 поверхів на кутах. Тут буде пішохідна зона між кварталами та двір без автомобілів»,  – зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

візуалізація

За словами Любомира Зубача, заступника міського голови Львова з містобудування, таке будівництво дозволить багатьом захисникам отримати своє житло.

«Першочергово це рішення дозволить значній частині військовослужбовців отримати квартири і покращити свої житлові умови. З 225 квартир, які будуть збудовані, 75 буде надано учасникам кооперативів з такими умовами, що на кожного по 40 метрів квадратних і ще 10 метрів квадратних вони зможуть придбати за ціною по 600 дол./м.кв. Це фактично є ціною собівартості. Це важливо.

візуалізація

Гарантійним листом є зафіксована готовність розвитку соціальної інфраструктури мікрорайону. Конкретні видатки ми будемо фіналізувати додатково: чи це буде тротуар на вул. Під Голоско, про що мешканці говорили неодноразово, чи, можливо, сквер, який є поряд і треба облагородити. Це ми ще зберемося додатково на робочій групі і приймем рішення», – зазначив Любомир Зубач.

Представники житлових кооперативів та мешканці мікрорайону, які прийшли на засідання виконавчого комітету, підтримують зведення житла для захисників у цьому місці.  

«Прошу підтримати це питання та надати містобудівні умови і обмеження. З 2019 року сформований наш кооператив, його члени взяті з загальної черги, подавали відповідні документи і перевірялись щодо того, чи потребують вони покращення житлових умов», – сказав Михайло Кохан, голова кооперативу «Преміум Голоско».

Також 200 метрів квадратних у будинку перейдуть у власність міста. Там буде обладнаний спортзал, яким зможуть користуватися військові  з цих та сусідніх будинків.

Нагадаємо, нещодавно в мікрорайоні Під Голоском запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини, де можна отримати консультації, обстеження та лікування у сімейних лікарів. Амбулаторію відкрили на вул. Під Голоском, 24, і вона зможе обслуговувати майже 15 тисяч мешканців цього мікрорайону.