Lviv Urban Forum та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund надають 50 стипендій для тих, хто змінює міста України

  • 11.06.2024, 15:23
  • Пресслужба ЛМР
Податись на конкурс можуть місцеві активісти/ки, які опікуються історичною спадщиною, просторовим розвитком, доступністю та іншими важливими міськими питаннями, а також архітектори/ки й урбаністи/ки, які реалізовують некомерційні проєкти для громад, керівники/ці ОСББ чи учасники/ці інших міських організацій або ініціатив.

Подати заявку на стипендію можна за посиланням до 20 червня включно, відбір здійснюватиметься на конкурсній основі. 

Lviv Urban Forum — подія, присвячена поширенню передових практик міського планування задля якісного відновлення та розвитку українських громад. Другий Lviv Urban Forum: Бути відповідальними відбудеться 27-29 червня 2024 року у Львові та стосуватиметься теми відповідальності за розвиток і відновлення українських міст.

«Ukraine-Moldova American Enterprise Fund вже вдруге підтримує участь у Lviv Urban Forum. Це місце зустрічі урбаністів, архітекторів та фахівців у сфері містопланування та містобудування. Зараз для України вкрай важливо максимально черпати досвід іноземців. Підсилення наших українських фахівців з міст та громад, які зможуть отримати на Форумі цінні контакти, нові знання та впроваджувати їх на місцях, є ключовим. Це значуща інвестиція в українців, які будуть відбудовувати країну. Крім того, в рамках Форуму ми організовуємо спеціальну панельну дискусію за участю підлітків – випускників Урбан Руху “У міста є Я”, де обговорять питання дітей та молоді у містах», – зазначила Ірина Озимок, директорка Програми місцевого економічного розвитку Ukraine-Moldova American Enterprise Fund. 

Учасники/ці форуму та відібрані стипендіати/ки зможуть відвідати понад 30 надихаючих лекцій та презентацій від українських і світових архітекторів та урбаністів. Зокрема, йдеться про виступи Алехандро Аравени, чилійського архітектора і лауреата премії Прітцкера; Крістофа Гантенбайна, архітектора, який втілює проєкти міжнародного масштабу, але при цьому плекає місцеві цінності; Джоани Аверлі, планувальниці Британського уряду, яка розповість про впровадження принципів і стандартів у плануванні та архітектурі; Гільми Гіліте, литовської архітектурної реформаторки навчальних просторів радянської спадку; Маркуса Цількера, австрійського архітектора, який створює об’єкти сповнені турботи про людські стосунки, спільнотворення та інших.

А також учасників чекають практичні воркшопи, про створення громадських просторів та гуманне міське планування. Та понад 10 урбан-вилазок на сучасні міські об’єкти і простори Львова – від креативно-мистецьких центрів до інфраструктурних і соціальних ініціатив, що стали вдалими зразками просторових рішень і громадських зон. 

Організовують подію Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради та ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine

Генеральним партнером Lviv Urban Forum є Німеччина та німецький уряд, зокрема Федеральне міністерство житлового господарства, розвитку міст і будівництва, а також Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку разом із Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, які також є співорганізаторами Конференції з відновлення України у Берліні.

Інституційний партнер – Фундація ЗМІН. Також форум підтримують: Проєкт фонду Ukraine-Moldova American Enterprise Fund Урбан Рух «У міста є Я», Європейський Союз та Програма розвитку ООН (UNDP) в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», Програма USAID DOBRE, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Algorytm NGO та інші. 

Стежити за новинами Lviv Urban Forum можна у соціальних мережах: Facebook, Instagram, LinkedIn.