Наступного року у Львові при реставраційних роботах планують розділити пам’ятки архітектури місцевого та національного значення

  • 16.11.2009, 17:26
  • 1562
Як повідомила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, наступного року у Львові при реставраційних роботах планують розділити пам’ятки архітектури місцевого та національного значення. Перші реставруватимуться за кошти місцевого бюджету, а другі – за рахунок державних субвенцій. «Ми реставруватимемо пам’ятки місцевого значення, а держава нехай потурбується про пам’ятки національного значення. Тим більше, якщо Львів є у ЮНЕСКО, то держава повинна про це дбати», - наголосила Лілія Онищенко.

Також Лілія Онищенко повідомила, що наступного року з міського бюджету на реставраційні роботи планують виділити 30 млн грн. На аналогічну суму розраховують і з Державного бюджету.

Серед об’єктів, над відновленням яких планують працювати наступного року, Музей Пінзеля, костел Єзуїтів, будинок на вул. Генерала Чупринки, 50/52. Також заплановано відновлювати окремі балкони.

Зараз ремонт на  ряді об’єктів у Львові є під загрозою зриву через неузгодженість дій центральної влади. Зокрема, з ініціативи Міністерства регіонального розвитку та будівництва України було змінено замовника на виконання робіт з реконструкції та реставрації пам’яток архітектури на території міста з УКБ Львівської міської ради на УКБ області. Таким чином, роботи на об’єктах можуть розпочатися у грудні, а у таку пору роботи виконувати на цих об’єктах не можна.

Йдеться про об’єкти, які є перехідними, і кошти, на які у розмірі близько 30 млн грн для продовження робіт, Міністерство мало виділити ще на початку 2009 року. Це Музей етнографії та художнього промислу, Музей визвольних змагань, собор Св. Юра та П’ятницька церква.

«Останнім часом обіцяні гроші з Міністерства не «доходять» до Львова. Навіть будинки на площі Ринок, 3 та 23 довелось закінчувати за кошти міського бюджету. Хоча всі роботи мали виконуватися за кошти з Державного бюджету. Так само залишили без фінансування перехідний об’єкт музей Пінзеля», - зауважила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.