Львівські столярі реставрують дерев’яні вікна у школі

  • 23.06.2010, 11:21
  • 1391
У рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста» двоє львівських столярів реставрують історичні дерев’яні вікна в приміщенні середньої школи № 21, що на вул. Кониського, 10.

«Для початку проводиться реставрація двох вікон. І львівські столярі у роботі над важливим об’єктом на практиці реалізовують набуті під час попередніх семінарів знання та навички», - розповіла експерт GTZ, керівник проекту у Львові Іріс Гляйхман.
«Такими реставраційними роботами ми хочемо показати, що, хоча реставрація історичних вікон є тривалим процесом, все ж, їх слід періодично реставрувати, тоді вони служитимуть віками, а їхні тепло- та звукоізоляційні якості часто залишаються значно кращими, ніж нових та невідповідних копій. Крім того, заміна історичних вікон на пластикові є недопустимою в будинках, що є пам’ятками архітектури», - наголосив німецький реставратор дерева Крістоф Юнґганс.

В майбутньому планується відреставрувати усі вікна у школі, а також розкішну вхідну браму.

«З початком нового шкільного року в школі №21 відбудеться зустріч з учнями, батьками та вчителями, де співробітники проекту та реставратори представлять реставровані вікна та нададуть інформацію про переваги реставрації на противагу до встановлення дешевих пластикових вікон», – додала Іріс Гляйхман.

Спільний українсько – німецький  проект буде й надалі продовжувати проведення теоретичних та практичних заходів в галузі обачного оновлення міста, а також розширювати діяльність на інші ремесла.
Будівельні фірми та реставратори, що зацікавлені в тренінгах та співпраці, можуть звертатися в офіс проекту на вул. Богомольця, 6 / 6, чи за телефонами: (032) 275 1308 або (032) 276 0552.

Нагадаємо, у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», у Львові відреставровано 3 дерев’яні брами, 2 вікна, відновлено кам’яний портал та скульптуру Атланта на пл.Ринок.