Мешканцям міста розкажуть про енергозбереження та теплоізоляцію при реставрації вікон

  • 05.11.2010, 09:40
  • 1247
  • Андрій Яремко
Мешканцям міста розкажуть про енергозбереження та теплоізоляцію при реставрації історичних вікон. В рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» сьогодні, 5 листопада проходить для мешканців міста лекція-зустріч на тему «Енергозбереження та теплоізоляція при реставрації історичних вікон».

Часто серед мешканців побутує хибна думка про те, що пластикові вікна мають кращі якості щодо енергозбереження, ніж дерев’яні. Проте пластикові вікна, вмонтовані в історичні будівлі, не сприяють покращенню теплоізоляції та мікроклімату у приміщенні. Віконні рами з пластику не слід використовувати не тільки з пам’яткоохоронних міркувань, а й тому, що вони можуть викликати побічні будівельні ушкодження, особливо, якщо заходи по ущільненню стінних швів проведені не фахово, а також, якщо коефіцієнт теплоізоляції такого вікна не узгоджений з цілою будівлею.

Окрім того, доведеним фактом є те, що історичні подвійні дерев’яні вікна мають дуже хороші теплоізоляційні показники, які можна підвищити невеликими реставраційними заходами. Теплоізоляція вікон та дверей в історичних будівлях не означає, що ці елементи слід заміняти невідповідними копіями, її можна досягти без докладання великих зусиль та фінансових витрат

реставратор з Німеччини Крістоф Юнґганс.

Під час зустрічі німецький спеціаліст-реставратор на прикладі вікон, що знаходяться на стадії реставрації, розповість про недорогі заходи, які не потребують великих зусиль, але є ефективними і дозволяють знизити тепловтрати майже вдвічі.

Захід проходить в межах проведення у Львові Днів енергії з 4 до 6 листопада

Зустріч відбудеться сьогодні, 5 листопада, за адресою вул. акад. Богомольця, 4, кв.4 з 17 до 19 год.

Довідка

Проект «Муніципальний розвиток та реставрація старої частини міста Львова» втілюється Львівською міською радою та Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ) і спрямований на підтримку  процесу обачного оновлення старих кварталів міста. Для цього проект проводить конкретні заходи: надання консультацій мешканцям, проведення роботи з громадськістю і проведення навчальних курсів для майстрів-реставраторів та громадських відкритих лекцій для зацікавлених.