Відтепер пам’ятку архітектури собор Святого Юра видно і вночі

  • 12.11.2010, 09:31
  • 1021
  • Андрій Яремко
Львів продовжує «засвічувати» сакральні споруди та пам’ятки архітектури. Зараз підсвічують перлину львівської архітектури – собор Святого Юра. Роботи тривають на найвищій точці собору – куполі. Ліхтарі також встановлять на митрополичих палатах, суміжних приміщеннях та при вході на територію.

Весь архітектурний ансамбль  собору буде видно і вночі завдяки спеціальній художній підсвітці – локальній, заливній та тротуарній.

Довкола самого собору, у землю будуть вмонтовані світильники, які підсвічуватимуть собор  знизу. На сусідніх спорудах також будуть встановлені ліхтарі – це, так звана, заливна підсвітка. Освітлення буде каскадним. Усі елементи собору будуть підсвічувати 80 світильників, які дещо відрізняються від тих, що встановлені на сакральних спорудах у центрі міста

Олег Карелін, інженер ЛКП «Львівсвітло».

Працівники обіцяють, що їм вистачить 2-х тижнів, аби закінчити всі заплановані роботи. «До початку робіт тут висів один ліхтар. Світла вистачало лише на те, щоб бачити сходи. А так, це була цілковита темрява», - зазначає  отець Любомир, священнослужитель собору Святого Юра.

Треба зазначити, що для підсвітки собору крім світлодіодних,  використовують газорозрядні лампи, що мають більше світловіддачу, проте коштують дешевше.

Нагадаємо, нещодавно кам’яницю Шольц-Вольфовичів, що на пл. Ринок, 23, підсвітили художньою підсвіткою. На будинку встановлено більше 60 енергоощадних ламп.