Левандівський парк освітлено

Львів освітлюють. У Левандівському парку комунальники закінчили роботу. Тут влаштовано зовнішнє освітлення. У парку встановлено більше 50 ліхтарів та 44 опори. Роботи виконувало ЛКП «Львівсвітло». На ремонт цього парку у міській казні передбачено 295 тис. гривень.

«Згідно з проектом, у зеленій зоні встановлять 42 ліхтарі. На центральній алеї будуть двійні ліхтарі на алюмінієвих опорах, а на бічних – одинарні», – розповіла проектант, директор ТзОВ «Макро-будомат» Уляна Мік.

«Освітлення в парку зроблене ще за радянських часів. Коли ми приступили до роботи не було ні одного ліхтаря. Стояли старі опори, які вже поржавіли і були аварійними. Ми все відремонтували. Зараз навіть не видно місця, де вони стояли. Освітлення парку підключено до наших мереж і якщо якесь пошкодження, то ми одразу відновимо. В парку встановлені антивандальні світильники, які важко розбити» – розповів в.о. головного інженера ЛКП «Львівсвітло» Сергій Оніпченко.

Це перший етап відновлення парку, кажуть в управлінні капітального будівництва. Наступного року ремонти продовжать, зокрема, будуть перемощені доріжки, встановлено лавочки та смітники.

«Цього року передбачено реконструкцію парку Левандівський. Ми запланували і виконали зовнішнє освітлення парку. Тут встановлено 40 опор загального освітлення. По центральній алеї встановлені дворіжкові ліхтарі і по крайній алеї одноріжкові. Загалом, 53 світильники. Наступного року заплановано встановити лавочки, смітники, оскільки це є єдина відпочинкова зона цього району. Роботу виконували наше ЛКП «Львівсвітло».

Вартість проекту цього року становило 295 тисяч. Сьогодні ідуть розрахунки з підрядною організацією», - розповів в.о. начальника управління капітального будівництва Ігор Фалюта.

Нагадаємо, зараз роботи тривають у Стрийському парку, парку 700-річчя. Цього року уже освітлено парк «Бондарівка», закінчено роботи з будівництва парку ім. Івана Павла ІІ, що на Сихові. На «Високому Замку» відновлюють оглядовий майданчик.

На ремонти у парках цьогоріч у міській казні передбачено більше 10 мільйонів гривень.

Довідка

Парк закладено 1950 року. У парку ростуть підсніжники, фіалки, крокуси. Загальна площа – 9,3 га. Добре розвинена доріжково-стежкова мережа.

У бюджеті міста 2010 року на парк передбачено 139 тис. грн., з них на озеленення – 38 тис грн., на прибирання – 101 тис грн. Основні насадження парку – смерека, тополя, береза повисла, ялина європейська, гіркокаштан, туя гігантська, клен гостролистий, явір, ясен, осика.