Львів запозичив 90 млн грн

  • 21.04.2011, 18:49
  • 1117
На сесії міської ради, 21 квітня, було прийнято ухвалу про здійснення запозичення до міського бюджету Львова у 2011 році, терміном на 3 роки.

Відтак, розмір запозичення становить 90 млн гривень, відсоткова ставка за користування залученими коштами буде більше 14 відсотків. Відсотки за облігаціями мають погашатися щоквартально. Запозичення здійснюватиметься випуском облігацій внутрішньої місцевої позики Львова серії D у бездокументарній формі. Також передбачено у загальному фонді міського бюджету видатки на обслуговування боргу на 2011-2014 рр.

Мова йде про облігації на суму 200 млн. гривень, які були випущені у 2009 році з метою розпочати будівництво стадіону до Євро-2012. 18 березня 2011 року Львівська міська рада викупила облігації на суму 110 млн. гривень, зменшивши таким чином кредитне навантаження. Наразі планується викупити решту облігацій.

Коли ми отримували запозичення відсоткова ставка 20% була дуже доброю, тому, що на ринку тоді, вартість грошей була в межах 24-26%, але економічна ситуація сьогодні змінюється і на сьогоднішній момент на ринку запозичень вартість грошей є 13-15%, тому абсолютно логічно, щоб ми випустили нову серію емісії під набагато нижчу відсоткову ставку, погасили емісію з вищою відсотковою ставкою і в результати цієї фінансової операція міська рада буде економити в рік до 5-6 млн. гривень.

перший заступник міського голови Олег Синютка.

Запозичення проводиться з метою використання коштів від випуску облігацій місцевої позики виключно на викуп облігацій внутрішньої місцевої позики Львова серії С у кількості 9 тисяч штук номінальною вартістю 10 тисяч гривень.

Наразі існує можливість здійснити новий випуск облігацій з меншою дохідністю. Це дасть змогу здійснити фактичну реструктуризацію попередніх запозичень Львівської міської ради та зменшити боргове навантаження.

директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.