Тарас Кицмей: «Сприяння ІТ-індустрії – це великий внесок до розвитку України»

  • 16.12.2011, 15:21
У Львові підтримують розвиток ІТ. У понеділок, 19 грудня, відбудеться відкриття круглого столу «Ефект синергії: Нові можливості ІТ-спільноти України». Участь у відкритті візьмуть міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, заступник міністра освіти України Євген Сулима, голова Наглядової ради кластеру ІТБП Олег Денис. До обговорень долучаться  керівники та експерти провідних ІТ-компаній.

Як повідомили в Інституті міста ЛМР, ІТ-галузь чекає на новий економічний експеримент, що покликаний стимулювати розвиток галузі інформаційних технологій. Мова йде про два законопроекти, спрямовані на покращення умов оподаткування підприємців, що працюють в сфері ІТ.

Ці питання буде обговорено під час круглого столу «Ефект синергії: Нові можливості ІТ-спільноти України». Відкриття круглого столу відбудеться у понеділок, 19 грудня, о 12.00 год у Палаці культури залізничників «Рокс», за адресою: м. Львів, вул. Юрія Федьковича, 54-56, конференц-зал.

Участь у відкритті візьмуть міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, заступник міністра освіти України Євген Сулима, голова Наглядової ради кластеру ІТБП Олег Денис. До обговорень долучаться  керівники та експерти провідних ІТ-компаній: «SoftServe», «Eleks Software», «Lohika Systems», «GlobalLogic Ukraine», «Edvantis Software», «Midnight coders» та інші. Всього  - понад 35 компаній.

У сучасних умовах для українських ІТ-компаній дуже важливо зміцнювати свій потенціал та швидко удосконалюватися, адже сповільнення розвитку ІТ-галузі спричинить до негативних наслідків, які відобразяться на загальному економічному рості нашої країни. Останнім часом почали виникати негативні фактори, які стримують розвиток індустрії програмної продукції. Це - недосконалість нормативно-правової бази, недоліки у податковій, фінансово-кредитній та інвестиційній політиці. Зменшити негативний вплив цих чинників можна лише за умови об’єднання зусиль максимальної кількості учасників українського ІТ-ринку для лобіювання інтересів ІТ-спільноти на державному законодавчому рівні. Зараз дуже важливо почати співпрацювати для побудови майбутнього.

У Львові розвиток ІТ визначено одним з пріоритетних, тому сприяння ІТ-індустрії з боку держави є дуже важливим кроком до зміцнення цієї галузі, а також це великий внесок до розвитку України загалом

президент асоціації «Інформаційні технології України»,

президент компанії «SoftServe»

Тарас Кицмей.

Нагадаємо, під час круглого столу обговорення торкатиметься законопроектів № 8267 «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції» та № 8268 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо економічного експерименту стосовно створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції».

Довідка

Кластери ІТ та туризму були обрані як пріоритетні у Стратегії підвищення конкурентоспроможності міста Львова до 2015 р. Стратегія була розроблена командою експертів Львівської міської ради, Фонду «Ефективне управління» та американської консалтингової компанії «Monitor Group». З березня 2011 року управління Стратегією конкурентоспроможності здійснює Інститут міста.