Досвід стратегічного планування Львова буде використано в інших містах України

У Львові обговорили особливості співпраці влади та бізнесу. Під час навчального візиту щодо публічно-приватного партнерства в туристичній галузі, що проходив у Львові 15-17 грудня, представники з інших міст України ознайомились з досвідом публічно-приватного партнерства у розвитку туризму Львова та Львівської області.

Участь у семінарі взяли представники органів місцевого самоврядування Одеси, Луцька, Євпаторії, Теплодару, Стаханова. Учасники ознайомились із прикладами державно-приватного партнерства та можливостями для розвитку своїх міст та поділились враженнями про м. Львів.

Ми зараз займаємось розробкою стратегії міста Одеси. Було дуже цікаво вивчити ваш досвід у галузі державно-приватного партнерства та створення стратегії міста, який ми намагатимемось максимально застосовувати у роботі

начальник відділу зовнішньоекономічної

та інвестиційної політики управління економіки,

промисловості та інвестицій

Одеської міської ради

Олена Дяченко.

Люди, з якими нам пощастило познайомитись у Львові – дійсно євроінтегровані. Це відчувається навіть на рівні мислення, в них зовсім інші принципи і завдання роботи. Сьогодні є дуже мало міст, в яких є такі ініціативні молоді люди

служби у справах дітей м. Теплодару

Наталія Грищук.

Мені сподобалась ця атмосфера, дух патріотизму, ідея і згуртованість. Це потрібно для реалізації ідей в будь-якому напрямку. Якщо цей дух є, то можна все подолати і все зробити. Для мене найважливішим, що я винесла з семінару, є їхній дух та доброзичливість

управління економіки і ринкових відносин

Стаханівської міської ради

Олена Волкова.

Як повідомили в Інституті міста ЛМР, окремим питанням під час зустрічі була методика створення стратегії міста, де Інститут міста успішно презентував способи залучення мешканців до формування місії, візії та пріоритетів стратегії.

Досвід Інституту міста буде використано при створенні аналогічних установ у інших містах України, адже правильне стратегічне планування найближчим часом буде обов'язковим атрибутом міст, що претендують на позиції лідерів в країні.

керівник програми міжнародної діяльності Інституту міста ЛМР

Степан Веселовський.

Нагадаємо, 15-17 грудня 2011 року у Львові проходив навчальний візит «Практика публічно-приватного партнерства в туристичній галузі України на прикладі міста Львова та Львівської області». Захід був організований Інститутом міста та управлінням зовнішньо-економічних відносин та інвестицій ЛМР за фінансової підтримки Фонду «Східна Європа» (http://eef.org.ua ).

У якості тренерів виступили заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, в. о. голови правління Інституту міста Олександр Кобзарев, начальник управління туризму Галина Гриник, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх зносин Андрій Москаленко, керівник програми міжнародної діяльності Інституту міста Степан Веселовський та ряд інших представників міської влади, залучених до діяльності та успіхів Львова у туристичній галузі.

Крім того, представники туристичного бізнесу Львова – ресторатори, власники готелів та туристичних фірм з власного практичного досвіду розповіли про успішну модель побудови відносин із міською владою. Зокрема, серед доповідачів на навчальному візиті були Вардкес Арзуманян, Марк Зархін, Лев Підлісецький, Андрій Сидор та інші, що розповіли про історію співпраці влади з бізнесом, успіхи та невдачі, а також надали поради учасникам навчального візиту щодо того, які кроки повинна зробити місцева влада для поглиблення співпраці та об’єднання зусиль у вирішенні спільних завдань.

Довідка

Розвиток туризму є одним із пріоритетів у економіці Львова відповідно до Стратегії підвищення конкурентоспроможності м. Львова до 2015 р. Стратегія була розроблена командою експертів Львівської міської ради, Фонду «Ефективне управління» та американської консалтингової компанії «Monitor Group». За допомогою кластерного аналізу  були відібрані сфери туризму та ІТ як пріоритетні. З березня 2011 року управління Стратегією конкурентоспроможності здійснює Інститут міста ЛМР.