Підприємства Львова заборгували своїм працівникам понад 13 млн. грн.

За оперативними даними станом на 25.06.2008 року підприємства усіх районів міста мають 13-тимільйонну заборгованість з виплати заробітної плати. За останні 3 тижні вони погасили трохи більше 2 млн. грн., адже на початок місяця усі підприємства-боржники були винні своїм працівникам 15,5 млн. грн.

Найбільшу заборгованість в загальній сумі 5,7 млн. грн мають підприємства Франківського району, разом з тим деякі підприємства почали активно погашати заборгованість. За останній місяць лідером у видачі зарплати став ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», який на початок червня заборгував трохи більше 1 млн. грн. і з цієї суми вже повернув майже 850 тис. грн. А найбільше своїм працівникам заборгував Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут – 2,7 млн. грн. Серед підприємств недержавної форми власності картина невиплати заробітної плати станом на 25.06.2008 р. виглядає так: ТзОВ «Львівські автобусні заводи» – 1,9 млн.грн., ТзОВ «Галичскло» – 1 млн. грн., ВАТ завод «Львівсільмаш» – 700 тис. грн. тощо.

Розпорядженням міського голови від 16 лютого 2007 року були створені міська і районні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати. З початку 2008 року було проведено 114 засідань районних комісій та 10 міської комісії, на яких заслуховувались представники 160 підприємств-боржників. На таких засіданнях присутні працівники державної інспекції праці у Львівській області, Львівського міського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, представники прокуратури м. Львова, Об'єднання профспілок Львівщини, які входять до складу комісій. За результатами засідань комісій на керівників підприємств, які не дотримуються взятих зобов’язань щодо виплати зарплат чи її підвищення, для вжиття заходів скеровуються листи в Державну інспекцію праці та прокуратуру, в профільні міністерства, до Прем’єр-міністра, Президента України. Від початку року лише в інспекцію праці надіслано 186 таких листів. За минулий рік проти підприємств-боржників було порушено 26 кримінальних справ.

Для інформування керівників підприємств та працівників відділ праці управління економіки ЛМР проводить інформаційну кампанію щодо дотримання законодавства у сфері праці. З цією метою на підприємствах-боржниках розповсюджуються пам’ятні листівки.