У Львові функціонує перша в Україні Школа тестування програмного забезпечення

1 жовтня у Львові відбулося перше заняття Школи тестування програмного забезпечення. Охочим пропонують курси для підготовки фахівців у галузі тестування програмного забезпечення від базового до просунутого рівня.

Це є перша така Школа в Україні – ще одне підтвердження розвитку галузі ІТ у Львові.  Перша навчальна група Школи вже укомплектована і розпочала навчання, триває набір у наступні групи. Компанії Кластера Інформаційних Технологій та Бізнес-Послуг (ІТБП) братимуть участь у навчальному процесі та надаватимуть інформацію про можливості подальшого працевлаштування.

За оцінками Кластера ІТБП галузь ІТ зростає на 30%-40% щороку. Головною перепоною на шляху зростання галузі є брак кваліфікованих кадрів. Першою сходинкою у галузі є фах тестувальника програмного забезпечення. За наявності навичок користувача комп’ютерної техніки та знань англійської мови на необхідному рівні, фах тестувальника можуть опанувати люди з різною освітою, різного віку і з різним досвідом в ІТ. Ініціативу із створення Школи підтримали Національний Університет «Львівська Політехніка» та Львівський національний університет імені Івана Франка. Створення Школи тестування програмного забезпечення дозволить відкрити доступ до галузі новій групі талановитих людей – саме тому Кластер ІТБП підтримав створення такої Школи.

Створення Школи тестування програмного забезпечення відкриє дорогу в ІТ галузь для людей, які мають дотичні кваліфікації або інтерес до ІТ, але не мали можливості отримати необхідні компетенції. Для львівських ІТ компаній робота Школи є цікавою з точки зору розширення пропозиції людського капіталу для галузі. Для Львова як міста наявність такої Школи – ще один крок у напрямку розвитку Львова як потужного центра ІТ європейського рівня. Школа органічно доповнює роботу Львівської Політехніки та Університету Франка.

Володимир Воробей, виконавчий директор львівського Кластер ІТ та бізнес послуг

Школа тестування програмного забезпечення створена досвідченими професіоналами, які пройшли процес становлення у львівських ІТ компаніях, зокрема N-iX та GlobalLogic. Навчальна програма максимально наближена до потреб практичної роботи в проектах. Гостьові лекції від фахівців компаній львівського Кластера ІТБП (SoftServe, Eleks) та виїзні навчальні сесії у компаніях Кластера допоможуть слухачам Школи ознайомитись з практикою роботи у львівських ІТ компаніях.

Ідея заснувати школу тестування програмного забезпечення, з’явилася завдяки власне людям, що бажають навчитися чи продовжити навчання за напрямком тестування ПЗ і зверталися в спільноту тестувальників Львова (testers.lviv.ua) в пошуках допомоги в цьому питанні. Ми розробляємо програми, які будуть цікавими нашим слухачам і безумовно працюємо в напрямку розширення переліку курсів для людей різної кваліфікації. Наші викладачі професіонали своєї справи, і ми будемо навчати студентів враховуючи реалії сучасності в галузі тестування.

Андрій Балушка, засновник школи тестування програмного забезпечення (LQAS)

Заняття в Школі тестування програмного забезпечення проводитимуться на базі Українського Католицького Університету. Базовий курс триватиме близько двох місяців із загальною кількістю 30 академічних годин. За результатами успішного проходження курсів видаватиметься сертифікат, що визнаватиметься львівським Кластером ІТБП. 

Довідка

Школа тестування програмного забезпечення (www.qa-school.lviv.ua) – школа, що проводить навчання виключно в напрямку тестування програмного забезпечення. Метою даної школи є підготовка висококваліфікованих спеціалістів за напрямком тестування. Школа заснована в червні 2012р. 

Кластер Інформаційних Технологій та Бізнес Послуг (www.it-bpo.lviv.ua) – асоціація провідних компаній Львова у галузі інформаційних технологій та аутсорсингу бізнес послуг. Метою даного об‘єднання є розвиток людського капіталу в регіоні у співпраці із закладами вищої освіти та органами місцевого самоврядування, стимулювання інноваційної складової ІТ-галузі та просування Львова як одного з найбільш перспективних центрів розвитку галузі інформаційних технологій у Східній Європі. Кластер утворюють компанії SoftServe, eleks Software, N-IX, Itera Consulting, Intelex, Arivo Solutions та інші. У Львові галузь інформаційних технологій налічує понад 50 компаній та близько 5 тис. фахівців. Це одна з лідируючих галузей економіки у Львові та в Україні за темпами росту в 2012р. Галузь ІТ-бізнес-послуг разом зі сферою туризму визначені Стратегією  конкурентоспроможності міста Львова пріоритетними кластерами для розвитку економіки. Стратегія конкурентоспроможності розроблена командою експертів Львівської міської ради, Фонду «Ефективне управління» та американської консалтингової компанії Monitor Group. Вибір пріоритетних галузей здійснювався на основі результатів кластерного аналізу.