«Для модернізації централізованого теплопостачання у Львові об’єднано найкращі команди експертів із Франції та Швеції», - Матйо Лус’є

  • 09.07.2014, 19:37
  • Мар’яна Щепанська
Сьогодні, 9 липня, проект з модернізації централізованого теплопостачання офіційно стартував. Відтак, у приміщенні Львівської мерії відбулись заходи за участю іноземної делегації з представників компаній «Ежіс» і «Свеко» та ЄБРР, а також міської влади Львова.

Нагадаємо, нещодавно у Львові відбулися відкриті міжнародні тендерні конкурси, де було обрано 2 компанії, які втілюватимуть проект у життя. Одна із них – французька компанія Eжіс (Egis).

Зокрема, сьогодні під час зустрічі презентували діяльність Ежіс в Україні та місті Львові, а також розповіли, яким чином буде використано кредитні та грантові 30 млн євро у рамках реалізації проекту.

За словами Матйо Лус’є, директора підрозділу Європи та Центральної Азії компанії Ежіс, разом із колегами вони працюють в Україні вже 20 років, і це вже третій проект у Львові у сфері модернізації міської інфраструктури.

Ми досягли плідної співпраці у наших попередніх проектах. А отже, для модернізації централізованого теплопостачання у Львові об’єднано найкращі команди експертів із Франції та Швеції.

Матйо Лус’є

Як він також зазначив, основна роль компанії Ежіс у реалізації проекту полягає у консультуванні муніципалітету для підготовки проекту згідно з міжнародними стандартами.

Зокрема, йдеться про консультування у підготовці документів на закупівлю товарів та послуг, відповідно до вимог ЄБРР, який здійснює фінансування проекту. Також це надання порад з технічних питань, допомога у пошуку найкращих технологічних рішень, щоб задовольнити потреби Львова у модернізації системи централізованого теплопостачання. Упродовж реалізації проекту – це також і нагляд за роботами, перевірка їх на відповідність специфікаціям, прописаним у контракті, та іншими вимогам, узгодженим з ЄБРР.

Матйо Лус’є

Нагадаємо, угоди про отримання кредиту від ЄБРР та гранту від E5P було підписано 13 червня 2013 р. Ці угоди є одними із найдорожчих, підписаних в Україні. Відтак, ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримало пакет фінансування, який використовуватиме для модернізації та реконструкції інфраструктури централізованого теплопостачання в місті. Грантові кошти (10 млн євро від Фонду Е5Р) дозволять профінансувати встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), а 20 млн євро кредиту ЄБРР скерують на реконструкцію та модернізацію теплових мереж, установку газових міні-ТЕЦ для виробництва тепла та електроенергії, заміну застарілих магістральних трубопроводів та встановлення необхідних систем контролю.

Очікувані результати від реалізації проекту:

  • Зменшення тепловтрат
  • Зменшення витоків води
  • Зменшення споживання електроенергії
  • Збільшення реалізація електроенергії
  • Зменшення витрат на ремонт та обслуговування.

Проект почали розробляти ще у 2008 р. ЄБРР призначив шведську компанію AF Consult, яка визначила, що саме потрібно для того, щоб поліпшити якість надання послуг із теплопостачання, та що дасть найбільший економічний ефект для підприємства. Фахівці вибрали чотири з двадцяти варіантів модернізації підприємства, що їх запропонувало «Львівтеплоенерго»: встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміну всіх внутрішньоквартальних і частини магістральних тепломереж, встановлення когенераційних установок для виготовлення електроенергії на ТЕЦ-2 і диспетчеризацію. Саме вони обрали для реалізації Сихівський район.

Завдяки ІТП мешканці зможуть керувати температурою в будинку та навіть у під’їзді. Зокрема, вмикати опалення, як похолоднішає, чи, навпаки, прикрутити його з настанням тепла. Постійно матимуть гарячу воду, адже її підігріватимуть безпосередньо в будинку. Це автоматично зменшить споживання, а отже, заощадить їм гроші.

Довідка

Компанія Eжіс (Egis) виграла конкурс із вибору консультанта ЛМКП «Львівтеплоенерго» для втілення в життя проекту модернізації теплопостачання у м. Львові. Його реалізують за грантові та кредитні кошти ЄБРР, що уповноважений вести переговори від імені ЛМКП «Львівтеплоенерго» з цією компанією щодо умов співпраці (укладання договору про співпрацю).

«Ежіс Груп» – це міжнародна компанія, що надає інжинірингові та консалтингові послуги в галузях транспорту, міського розвитку, будівництва, водопостачання та енергетики. Тут працює 12 000 співробітників, з яких 7500 – у сфері машинобудуванні. Річний оборот у 2012 р. склав 900 млн. євро. Група має представництва у більш ніж 100 країнах і близько 50 офісів у Франції.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. На 31 березня 2013 р. Банк узяв на себе зобов'язання щодо надання 8,63 млрд. євро (11 млрд. дол. США) шляхом фінансування 337 проектів в Україні.

Фонд E5P, який надаватиме грантову допомогу проекту, був створений міжнародними донорами з метою спільного фінансування інвестицій в український комунальний сектор та у країни Східного партнерства країн ЄС. Особливу увагу Фонд приділяє аспектам попиту у питаннях підвищення ефективності. Учасниками, які роблять внески до E5P, є Данія, Естонія, Європейський Союз, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція, Україна та США.