У бюджеті розвитку Львова на 2016 рік передбачено кошти на багато нових проектів

  • 01.02.2016, 15:43
  • 2260
  • Христина Процак
Сьогодні відбулось засідання виконавчого комітету Львівської міської ради. Розглянуто та прийнято рішення про бюджет розвитку міста на 2016 рік. Відтак, вперше у бюджеті передбачаються кошти на реалізацію серії заходів культурного характеру, у зв’язку з отриманням статусу «місто літератури ЮНЕСКО». Також чимало коштів буде скеровано на спортивну інфраструктуру, на безпеку міста. Планується відкриття 2 медіатек, створення сучасних інтерактивних класів у школах. Буде продовжена робота у напрямку відкриття амбулаторій сімейної медицини. Також місто планує суттєво оновити міський електротранспорт.

У 2016 році місто вперше робить акцент на спортивних зонах у мікрорайонах – починаючи від багатофункціональних спортивних майданчиків для футболу, волейболу, силових тренажерів, хокею на роликах.

Ми хочемо створити перший у місті комунальний спортивний стадіон на Кастелівці. На це передбачається 1 млн.грн. Це будуть перші у місті сучасні легкоатлетичні бігові доріжки, баскетбольний майданчик, тенісні поля тощо.

Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики ЛМР

Також будуть відновлені спортивні зали, спеціалізовані спортивні ігрові майданчики, басейни в дитячих садочках та навчальних закладах, дитячі майданчики у всіх районах міста. На це передбачається фінансування на суму 31,4 млн. грн. Зокрема: будівництво спеціалізованого ігрового майданчика для занять спортивними іграми на пісочному покритті на вул.Кавалерідзе, реконструкція спортивного комплексу «Юність». Капітальний ремонт 5-ти басейнів у школах Залізничного та Личаківського районів – 12 млн.грн. (СЗШ № 65 на вул.Роксоляни, 35 - 3,7 млн.грн., ЛНВК "Школа І ступеня-гімназія" - 3,6 млн.грн., СЗШ № 99 - 3,9 млн.грн. та ін).

Львів спільно з Вроцлавом здобув титул Європейської столиці культури 2016 року, у грудні 2015 року Львів отримав статус «місто літератури ЮНЕСКО». Тому вперше за багато років капітальні видатки на галузь культури передбачаються у 5 разів більше – 33,1 млн.грн.

Ірина Кулинич

Насамперед, це оновлення міських театрів: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки, Перший український театр для дітей та юнацтва, театр «Воскресіння», ЛКП «Культурно-мистецький центр «Супутник», Львівський кіноцентр.

У 2016 році планується створення двох медіатек у віддалених районах міста (на Сихові і в Рясному). Оновлення приміщень 5 дитячих та 8 дорослих бібліотек. Поповнення бібліотечних фондів літературою.

Також планується відкриття музею «Територія Терору», будівництво візит-центру, реставрація експонатів в Музеї народної архітектури та побуту – 5 млн.грн.

Також продовжуємо вивільняти приміщення від орендарів та відкриваємо додаткові групи для дітей. На цей рік – мінімум 16 груп, плани – на 52 додаткові групи. Великий об’єм робіт у 2016 році буде виконано по відновленню 9-ти ДНЗ у п’яти районах міста. На це передбачаємо 61,7 млн.грн. (вулиці Зубрівська, 9, Рильського, 9, Кульпарківська, 168, Сміливих, 26, Виговського та ін.)

Ірина Кулинич

Планується закупити інтерактивне обладнання для створення сучасних кабінетів фізики, хімії та біології у школах – 5 млн.грн. Заплановано провести капітальні ремонти санвузлів, харчоблоків, заходи з енергозбереження у навчальних закладах на суму 45 млн.грн.

У 2016 році буде обладнано 4 дитячі будинки для прийомних сімей. На придбання житла для дітей-сиріт та багатодітних сімей, відкриття соціального гуртожитку для дітей-сиріт на вул. Угорській передбачається 36,5 млн.грн.

В Шевченківському, Залізничному, Сихівському та Франківському районах планується відкриття амбулаторій сімейної медицини – 3,3 млн.грн. Передбачається також придбання рентгенодіагностичної апаратури в поліклініки міста, ендоскопічної відеосистеми та іншого обладнання на суму 30 млн.грн., проведення капітального ремонту приміщень 6-ти лікарень міста – 11,2 млн.грн.

Передбачено кошти на облаштування Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській. Будівництво житлового будинку сім’ям загиблих військовослужбовців та учасникам АТО - 20 млн.грн.

На оновлення міського електротранспорту (придбання низькопідлогових тролейбусів та трамваїв) передбачається 50 млн.грн.

Комплексні заходи з покращення екологічної ситуації – встановлення гідрозатворів в каналізаційній мережі центральної частини міста – 20 млн.грн., каналізування 12 вулиць (Ряснянської, Брюховецької, Січової, Полудневої, Болбочана, Тернової, Тр.Глинянського, Богданівської, Старознесенської, Балкової та ін.) – 55,6 млн.грн.

На будівництво та капітальний ремонт доріг передбачається 219 млн.грн. (вул Мечникова, Богданівська, Київська, Садова, Трускавецька, Пулюя, Татарбунарська, Кирилівська та ін.). Завершення будівництва трамвайної лінії на Сихів – 68,3 млн.грн. Аварійно-відновлювальні роботи на шляхопроводі на вул.Городоцькій, будівництво пішохідного моста на вул.Головатого – Сулими – 34 млн.грн.

На завершення робіт з підведення інженерних мереж до Індустріального парку Рясне-2 - 7,5 млн.грн.

Капітальний ремонт зовнішнього освітлення пішохідних переходів та будівництво нових велодоріжок – Львів – Брюховичі, вул. Городоцька – 17,6 млн.грн.

Проведення робіт з благоустрою внутрішньоквартальних доріг, тротуарів та дворів житлових будинків – 82,9 млн.грн.

Облаштування площ, впорядкування громадських просторів у кожному районі міста та благоустрій парків (пл.Митна, пл. біля цирку, пл.Музейна, вул.Японська, сквер на вул.Симоненка, сквер «Гідності», парк Залізна Вода, парк ім.Івана-Павла II, парк Знесіння) – 44 млн.грн.

Збереження історичної спадщини – фасади (Музей Пінзеля, будинок страхового товариства «Дністер» на вул.Руській 20, будівля театру ім.Заньковецької), реставрація скульптурної групи «Ощадність») - 33 млн.грн.

Для гарантування безпеки та громадського порядку у Львові Центр безпеки міста планує закупити та встановити ще 200 відеокамер, програмне забезпечення та сервер збереження даних, на що передбачається 15 млн.грн.

Відтак, всього по об’єктах – 1 200,1 млн.грн.