Офісний комплекс у Львові перший в Україні отримав міжнародний сертифікат BREEAM In-Use International

У Львові на вул. Науковій, 7Д функціонує перший «зелений» офісний комплекс класу «А». «Зелений» офіс – це концепція управління, яка сприяє зменшенню негативного впливу діяльності компанії на навколишнє середовище, а також спрямована на раціональне використання ресурсів. Тобто, «зелені» офіси допомагають зменшувати викиди СО2 та передбачають раціональне поводження з енергоресурсами. Сьогодні заступник міського голови Львова, директор департаменту економічного розвитку, представники влади області відвідали «зелений» офіс та ознайомилися з його концепцією управління.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Сьогодні надзвичайно важлива подія, адже це перша будівля в Україні такого формату. Це свідчення того, що українці не лише говорять про енергозбереження, але й вміють реалізовувати його.  Хочу побажати вам не зупинятись, у вас є досвід, якого нема ні в кого в Україні, і треба втілювати якомога більше таких проектів в життя. Тому - вперед, щоб про Україну знали ще й з інших сторін світу», - зазначив заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань Геннадій Васьків.

Бізнес-центр «Оптіма Плаза» перший в Україні отримав сертифікат BREEAM In-Use International. Міжнародна сертифікація підтверджує, що план будівлі відповідає всім сучасним вимогам офісного приміщення та спрямована на енерго- та ресурсоефективність.

Стандарт BREEAM In-Use застосовується на міжнародному рівні. Сертифікат видають з висновком по дев`яти ключових категоріях. Бали виставляються за інфраструктуру (відстань до громадського транспорту та соціальних будівель, місця для паркування автомобілів та велосипедів), за енергію (кондиціонування, рівень тепловтрати, автоматичний контроль освітлення) та інше.

Після повної оцінки, залежно від загальної кількості набраних балів з окремих категорій (таких як: інновації, енергія, транспорт, управління та інше) виставляється оцінка. Офісний комплекс БП «Оптіма Плаза» отримав оцінку «Very Good»

Довідка

BREEAM In-Use International – це міжнародна сертифікація, яка підтверджує, що будівля відповідає всім сучасним вимогам офісного приміщення та спрямована на енерго- та ресурсоефективність. Мова йде про поновлювані джерела енергії, автоматичний контроль освітлення, зручність для велосипедистів, систему охоронної сигналізації, тощо.

Стандарт BREEAM заснувала британська компанія BRE Global у 1990 році. В основі сертифікації лежать дотримання норм Європейського союзу. Тож серед обов’язкових критерій є вимога інклюзивного дизайну. Будівля набирає бали у цій категорії, якщо в ній передбачені заходи для безперешкодного пересування та повноцінної експлуатації будівлі людьми з обмеженими можливостями.