А. Садовий про переговори з делегацією Ради директорів ЄБРР: «Ми проговорювали усі проекти, які ми маємо з Банком, і планували нові проекти»

Нещодавно, 23-25 вересня, у Львові перебувала делегація Ради директорів ЄБРР. Оскільки місто Львів є надійним партнером Банку, в ході ряду зустрічей було обговорено спільну реалізацію наступних проектів – щодо поводження з ТПВ, модернізації рухомого складу транспорту та транспортної інфраструктури, реалізації заходів з безпеки дорожнього руху. Також місто запропонувало спільно реалізувати велику програму з енергозбереження, що допомогло б менше коштів та ресурсів витрачати на обслуговування. Про це журналістам розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Вчора була велика делегація Європейського банку реконструкції та розвитку. Ми проговорювали усі проекти, які ми маємо з Банком, і планували нові проекти, бо нам треба активно займатись питаннями ліфтового господарства, 90% всіх ліфтів вичерпали свій ресурс. Ми з Банком працюємо по додатковому фінансуванню щодо заходів енергозбереження, енергоефективності.

З Банком у нас по дорогах проект у роботі, щодо транспорту – виходимо на нові орієнтири і це буде ще один великий проект оновлення транспорту в синергії – Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк. Ті роботи, які зараз у процесі, - це по теплопостачанню, що ми маємо по ІТП, заміна мереж, нове обладнання. Тим проектом займається «Львівтеплоенерго». «Львівводоканал» працює щодо будівництва великого комплексу з переробки мулу. Ми будемо мати власну електроенергію. Це зробить більш безпечною роботу нашого «Водоканалу». Проект по ТПВ – Банк погодив зі свого боку і ми отримаємо 35 млн євро, з них 10 млн євро – це грант. Активно працюємо над новими проектами по енергозбереженню. Також електронний квиток – наступного року маємо вже попробувати, як користуватись електронним квитком.

Ми питання по енергохолдингу почали ще минулого року. Сьогодні ми вивчаємо досвід інших країн. Наше завдання – щоб вся комунальна інфраструктура і система управління міста була максимально прозорою. На жаль, це не вдається зробити на державному рівні, будемо це робити на локальному рівні і масштабувати на всю країну», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, ЄБРР залишається найбільшим інституційним інвестором в Україні. Попередній візит Ради директорів ЄБРР в Україну відбувся у червні 2015 року. Метою таких візитів є ознайомлення з бізнес-середовищем, а також проведення зустрічей з ключовими представниками влади, громадських організацій, представниками дипломатичної спільноти тощо.