Львівська міська рада розпочала співпрацю із німецьким урядовим банком KFW та німецьким товариством технічної допомоги GTZ, які розроблятимуть стратегію розвитку транспорту у Львові, розраховану на 10-15 років.

Проект фінансується німецьким міністерством екології в рамках програми «Екологічно приязний транспорт в Україні на базі міста Львова». Один із етапів роботи програми є розробка транспортної схеми міста для чемпіонату ЄВРО 2012. GTZ займатиметься розробкою технічних деталей концепції розвитку електротранспорту у Львові, а також системи управління транспортними потоками.

Як зазначив директор департаменту ЄВРО 2012 Львівської міської ради Олег Засадний, спеціалісти GTZ надаватимуть підтримку Львову в рамках підготовки міста до ЄВРО 2012 у визначенні нових проектів, навчанні персоналу та програмному забезпеченні для контролю за рухом транспорту. Експерт GTZ з транспортних питань Армін Вагнер відзначає, що головними напрямками, на яких зосередиться увага спеціалістів буде оптимізація управління транспортними потоками, розвиток електротранспорту у місті, а також запровадження екологічно чистих та енергозберігаючих технологій.

Урядовий банк Німеччини KFW надав Львову грант у розмірі 500 тисяч євро на розробку, а також надасть 20 млн. євро на реалізацію плану здійснення проектів покращення системи транспорту і доріг Львова. Наразі домовлено про план дій з реалізації проектів за підтримки GTZ та механізм використання 500 тисяч євро грантових коштів від банку KfW. Цей механізм включає заходи з проведення відкритого тендеру, запрошення учасників, вибір переможця, укладання угоди і саму реалізацію проектів. На сьогодні вже оголошено Міжнародний відкритий кваліфікаційний конкурс на розробку стратегії розвитку міського транспорту у м. Львові. У жовтні відбудеться фінал конкурсу та буде оголошений міжнародний тендер.