«Львів стане першим містом в Україні, що отримає офіційний перелік проектів, які можуть розглядатись для реалізації на умовах державно-приватного партнерства», — С. Кіраль

• 20.07.2020, 18:20
  • Наталія Козак
Сьогодні на засіданні виконавчого комітету затвердили перелік проектів, які можуть розглядатись для реалізації на умовах державно-приватного партнерства. Відтак, за словами бізнес-омбудсмена ЛМР Сергія Кіраля, Львів став першим містом в Україні, яке затвердило такий перелік, та запрошує до участі у його доповненні громадськість та підприємців.

«Загалом йдеться про 11 проектів, список-перелік, звісно, не є виключним, може поповнюватись та коригуватись. Прийняття такого рішення дозволить нам відкрити шлях до співпраці державного агентства з реалізації проектів державно-приватного партнерства. Це важлива підтримка міста для підготовки таких проектів. Звісно, за результатами такої роботи, по кожному проекту буде розроблений свій план-графік робіт, підготовлені документи, техніко-економічні обґрунтування, концептуальні записки, які будуть вже у подальшому розглядатись різними виконавчими органами і міською радою.

Є перевага у тому, що ми це обговорюємо сьогодні. Відповідно до останніх змін до закону про державно приватне партнерство, саме приватний партнер може ініціювати проекти державного партнерства. Я очікую, що ми отримаємо пропозиції та ідеї від приватного сектора, які саме проекти можна вносити" - зазначив Сергій Кіраль.

За словами посадовця, наразі йдеться про проекти, які вже тривалий час напрацьовуються у мерії.

«Жоден із цих проектів не є новим. Ці проекти давно вже опрацьовуються у структурах міської ради, зокрема управлінні інвестицій. Я хотів би наголосити, що перелік не виключним, його можна сприймати як певний дороговказ. В нас є в тих чи інших сферах такі потреби, а вже яким чином ми фіналізуємо, яким саме буде цей проект, його юридична та фінансова модель, що саме буде об'єктом інвестування… На всі ці питання дадуть відповідь техніко-економічне обґрунтування, яке ми хочемо підготувати спільно з державним агентством», — додав бізнес-омбудсмен.

Відтак, таке рішення дозволить місту отримати державну підтримку.

«Сьогодні це більше формальне рішення, яке дає нам доступ для підтримки зі сторони держави. Ці всі об'єкти, які перелічені, вони напрацьовувались вже нами, і вони не є новими. Ключове було назване те, що якщо є якісь доповнення, то у подальшому перелік буде коригуватись», — відзначив заступник міського голови з фінансово-економічних питань Геннадій Васьків.

Міський голова Львова Андрій Садовий також наголосив на важливості спільного напрацювання переліку проектів, із залученням ініціатив бізнесу та громадськості.

«Нам важливо звернутись до громадськості, до бізнесу, що містом напрацьований базовий варіант, але ми очікуємо пропозиції та ідеї, аби зробити цей перелік якомога ширшим. Він на довготривалу перспективу. Доповнення до нього ми зможемо виносити на виконком. Нам потрібно дати цьому потужне промо. Треба звернутись до громадськості, що ми базово затвердили, але ми хочемо реалізувати більше проектів. Подавайте свої ідеї та думки», — додав мер.

Зокрема, міський голова закликав всіх охочих мати проекти спільно з містом зголошуватись та долучатись до формування та реалізації проектів.