У Львові створили меблевий кластер

  • 11.04.2023, 14:14
  • Пресслужба ЛМР
У Львові створили ще один бізнес-кластер. Вчора у Львівській міській раді підписали статут громадської організації «Львівський меблевий кластер». Так підприємці меблевої галузі об’єдналися задля розвитку виробництва та збуту продукції, удосконалення процесу підготовки спеціалістів і розвитку суміжних напрямів промисловості.

У підписанні статуту взяли участь 15 компаній меблевої галузі.

«Хочу, щоб сфера виробництва меблів вийшла на новий рівень у Львові та області. У мене є чітке розуміння того, що для розвитку львівської меблевої галузі учасники ринку повинні об’єднатися заради досягнення спільних цілей. Дуже важливо популяризувати Україну як виробника якісних і сучасних меблів, а не лише постачальника сировини.

Моя мета – допомогти кожному мебляреві, який створює свою унікальну продукцію, зробити її більш затребуваною як серед українського, так й іноземного споживача. Щоб була організація, де мебляр зможе знайти підтримку у всіх питаннях, пов'язаних з його діяльністю», – розповів виконавчий директор Львівського меблевого кластеру, засновник компанії ТзОВ «АДС Груп Україна» Андрій Манджала.

Як додав Андрій Манджала, учасники кластеру зацікавлені в розвитку дуальної форми здобуття професійної освіти, а відтак якісної підготовки спеціалістів. Це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал учні опановують у навчальному закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не лише закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва серед досвідчених фахівців.

«Львівський меблевий кластер – це підприємці-однодумці, які мають на меті спільно вносити зміни для розвитку меблевої галузі Львівщини», – зазначив голова наглядової ради ГО «Львівський меблевий кластер», засновник компанії Varenycia Group Андрій Варениця.

«Ми об’єднуємось, аби разом розвиватись і ставати сильнішими. У нашому регіоні багато чудових компаній, які здатні забезпечити меблями кожен офіс, садок, школу, установу, а також допомогти в облаштуванні територій, відкритих просторів вуличними меблями. Тепер охочим не обовʼязково шукати і підбирати меблі самостійно – можна звернутись до нас та отримати повноцінну консультацію і найкраще рішення. У кожного учасника кластеру є цінності, які нас усіх обʼєднують», – розповіла Оксана Страз, співзасновниця кластеру.

Водночас управління економіки Львівської міської ради підтримує підприємців на всіх етапах їх діяльності.

«Ми декілька місяців супроводжували створення меблевого кластеру, проводили спільні зустрічі з метою популяризації галузі, відбулась велика меблева конференція. Спільно вдалось зрозуміти, що об’єднання, – це не про конкуренцію, а про можливості разом досягнути в рази більше.

Приємно, що у Львові створено новий кластер, учасниками якого є великі та малі місцеві компанії, соціальне підприємство, а також два підприємства, які переїхали сюди через війну. Це успішні підприємці, які прагнуть підняти меблеву галузь на новий рівень в Україні та за кордоном попри виклики сьогодення», – зазначила начальниця відділу ділових індустрій управління економіки ЛМР Галина Заяць.

До слова, у Львові також функціонують кластери: ІТ, туризму, медичного туризму, розвитку освіти та креативності, оборонний кластер, індустрії моди, біотехнологічний кластер, реставраційних проєктів, соціальних підприємств, крафтової кераміки.

«Львів є прикладом екосистеми, частини якої – це професійні міські середовища, що об’єднуються у спеціальні кластери. Все, що було кластеризовано, стало успішним, тому що кластерність дає синергію, в якій кожен елемент підсилює інший», – наголосила Галина Заяць.

Нагадаємо, у Львові з 2019 року функціонує Центр підтримки підприємництва, де можна отримати консультацію та актуальну для бізнесу інформацію. Контакти центру: 032 254 60 15, 067 000 24 06, cpp.lviv@gmail.com.

З питаннями та пропозиціями до Львівського меблевого кластеру можна звертатись на електронну пошту: lviv.furniture.cluster@gmail.com. Телефон: 0671115509 (контактна особа Андрій Манджала).