Міська рада застерігає мешканців від купівлі житла у самобудах

  • 02.06.2010, 14:57
Особливо масовим сьогодні є самовільне будівництво на території міста. Це як індивідуальні будинки, так і багатоповерхові, та об’єкти громадського призначення. Львівська міська рада не наділена повноваженнями контролю та призупинення самовільного будівництва на території Львова. Це належить до компетенції державного органу – Інспекції держархбудконтролю у Львівській області, яка підпорядкована Міністерству регіонального розвитку та будівництва України. Однак ЛМР як орган місцевого самоврядування не може стояти осторонь від фактів самовільного будівництва, які є на території міста. Оскільки багатоповерхові будинки будуються без відповідних дозволів і мешканцям, які купують у них житло, ніхто не може дати гарантії безпечної експлуатації. Будівлі, які збудовані самовільно, не варто купувати та орендувати. Тут мешканцям слід бути особливо обережними.

Одним із найбільших порушників правил забудови у Львові є ЗАТ «Ірокс», яке збудувало без дозволів 10-ти поверховий житловий будинок на вул. Бальзака, 25 та 9-ти та 5-ти поверхові житлові будинки на вул. Шевченка, 418 і зараз закладає фундамент ще  на один. Міська рада подала матеріали в суд про звільнення самовільно захопленої ділянки та подано матеріали в прокуратуру про притягнення до відповідальності та в Інспекцію ДАБК про призупинення будівництва. Місто недоотримує від орендної плати за земельну ділянку 334 тис. гривень в рік. Така ж ситуація з будівництвом багаторівневого гаража на вул. Антонича.

Минулого тижня ТзОВ «Улокс ЛТД» звернулось в Львівську міську раду з проханням оформити землекористування під уже збудованим будинком на вул. Шафарика, 10а (документи на землекористування та будівництво відсутні). Будинок збудований, усі квартири продані, але під’єднати комунікації неможливо. Мешканці звинувачують Львівську міську раду у відмові прийняти в експлуатацію житловий будинок,у якому придбали помешкання.

Два житлові будинки на вул. Кримській, 33в будуються із відхиленням від погодженого проекту  (змінено посадку будинків, архітектурний образ, оформлення вхідної частини та архітектурне завершення будинків). Особи, які здійснюють технічний та авторський нагляд, що, в свою чергу, привело до порушень, не несуть відповідальності.

«У структурі міської ради відсутні органи контролю за будівництвом, тому ми не можемо безпосередньо впливати на цей процес. Ми будемо вносити пропозиції до Кабінету Міністрів про жорстку систему покарання за самочинне будівництво у вигляді знесення чи демонтажу, і це мають виконувати спеціалізовані організації», –розповів директор департаменту містобудування Андрій Павлів.