А.Садовий: «Я чітко знаю, що інтереси громади міста – перш за все»

  • 30.11.2010, 14:53
  • 984
Сьогодні міський голова Андрій Садовий зустрівся з представниками преси. Серед основних питань - перспективи розвитку міста, співпраця Львова та центральної влади.

Мер розповів про особливості співпраці міста з державою.

Щодо співпраці з державою, за час, коли я працюю, змінилось 4 уряди. З кожним новим керівником треба заново вибудовувати відносини. Приємно, що на сьогоднішній день є довіра до Львівської міської ради.. Ті проекти, які ми сьогодні спільно реалізовуємо з державою, ми їх успішно реалізовуємо.

В нас є чітка своя позиція: місто Львів - духовний, науковий, національний, культурний центр. Я чітко знаю, що інтереси громади міста - перш за все. Те, що корисно для громади, - корисно і для міського голови. Так я вибудовую свою позицію.

Наприклад, торік ми від держави по співфінансуванню отримали більше коштів, ніж за всі роки незалежності України разом взяті. Це позитив роботи.

Цього року достатньо активно ведеться співпраця так само з державою. Перспектива Олімпіади – це можливість вийти на новий розвиток. Це вигідно для міста.

Все, що корисно для міста, я робив і буду робити.

Політична ситуація, коли маємо більшість у міській раді - це позитив. Ми приречені на спільну працю зі "Свободою". Спільно працювати на позитивний результат – це майстерність, це набагато складніше. Ми зобов’язані іти таким шляхом, бо так вирішила громада міста.

міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер також розповів, що цього року Львівська міська рада подала пропозиції на співфінансування державою робіт щодо реставрації пам’яток архітектури. Сума склала 50 мільйонів гривень.

Те, що ми робимо, проводиться частково за кошти міської громади. Але цього недостатньо. Зараз в новому проекті по підготовці до Євро 2010 також будемо пропонувати кошти на збереження історичної спадщини. Ми розуміємо, що в державі нема зайвих коштів. з другої сторони, будівлі в місті потребують серйозного ремонту. Навіть на площі Ринок кутовий будинок, який ми зробили, виглядає красиво, ми його підсвітили. Так в ідеалі має виглядати кожен будинок в історичній частині міста – поремонтований дах, фасад, підсвітка. Тоді це є атракційно, комфортно для мешканців, це приваблює туристів.

Я би хотів, щоб держава зрозуміла: інвестуючи у Львів, потім держава отримує значно більші кошти від податків.

Наприклад, в Австрії, частина ВВП - це доходи від туризму.

Цього року Львів вступив, як місто, в Європейську туристичну асоціацію. Виявляється, Львів - це перше українське місто, яке вступило в цю асоціацію. Львову потрібна активна промоція. Те, що ми включені у список ЮНЕСКО - це добре, але треба, щоб ми були у всіх довідниках, рекламних продукціях. Тут велика відповідальність лягає і на саме місто. Турист, який приїжджає, повинен отримати велике задоволення від зустрічі його на летовищі, від проживання в готелі.

У Львові стоїть питання про створення Школи готельного та туристичного бізнесу. Ми маємо такі пропозиції від західних структур.

міський голова Андрій Садовий.