Сьогодні День місцевого самоврядування

  • 07.12.2010, 10:04
  • 847
Сьогодні, 7 грудня, Україна відзначає День місцевого самоврядування.

З цієї нагоди, міський голова Львова Андрій Садовий привітав міських голів міст обласного значення, а також міста-члени Львівського регіонального відділення Асоціації міст України.

Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України "Про День місцевого самоврядування" від 25 листопада 2000 року №1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року було прийнято закон "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування".

Нагадаємо, що відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно або під відповідальність органів та посадових  осіб вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.