«Кардинал Йосип Сліпий є величезна постать для всього українства і ми зобов’язані шанувати його пам’ять», - А. Садовий

  • 14.12.2010, 13:31
  • 948
Львів відновить дошку митрополиту Йосипу Сліпому у Харкові. Міська рада Львова власним коштом відновить меморіальну дошку митрополиту Йосипу Сліпому на приміщенні колишньої в’язниці, де перебував видатний український церковний діяч під час пересилки в Сибір.

Перед засіданням Ради регіонів в мене відбулася робоча  нарада з головою Харківської обласної адміністрації паном Добкіним, під час якої я висловив жаль, що відбулася така неприємна подія, коли на виконання рішення суду була демонтована пам’ятна дошка, яка була встановлена на знак пошани митрополита  кардинала Йосипа Сліпого. Пан Добкін висловив свою повагу до митрополита і сказав, що він максимально посприяє її відновленню. Львівська міська рада знайде можливість виготовити пам’ятну таблицю і ми її встановимо на стіні тюрми, де перебував кардинал Сліпий. Я це планую зробити впродовж 2011 рокую. Зараз ми проведемо нараду, візьмемо той самий ескіз дошки, яка була, щоб вона не сильно відрізнялася, замовимо художникам, щоб вони виготовили і делегацією поїдемо в Харків і встановимо цю дошку. Ви знаєте, я зробив заяву в день першої урочистої сесії, що кардинал є величезною постать для всього українства і ми зобов’язані шанувати його пам’ять.

міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у листопаді у Харкові за рішенням суду зняли меморіальну дошку первоієрарху Української греко-католицької церкви, визначному церковному і науковому діячеві Йосипу Сліпому.