Міський голова звернувся з листом до Президента, прем’єр-міністра та голови ВРУ щодо незаконної діяльності «інтерактивних» клубів

  • 16.12.2010, 11:08
  • 970
Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся з відкритим листом до Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України щодо незаконної діяльності "інтерактивних" клубів. Основна причина - масове їх поширення та негативний вплив на молодь.

Відповідного листа міський голова зачитав сьогодні на сесії Львівської міської ради.

Подаємо повний текст звернення міського голови:

Останнім часом зростає занепокоєння щодо поширення на території нашої держави, зокрема у місті Львові, такого негативного явища, як гральний бізнес, який, всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу», існує під виглядом «інтерактивних» комп’ютерних клубів.

Сотні дітей та батьків стають заручниками цих клубів, несучи в них останні гроші. Як наслідок, ми на власні очі спостерігаємо розпад благополучних родин та деградацію талановитої молоді.

Враховуючи обмеженість компетенції правоохоронних та податкових органів у боротьбі з гральним бізнесом, кількість «інтерактивних» клубів на території Львова продовжує активно збільшуватися. Зокрема, за останні 6 місяців кількість клубів зросла на третину, і тепер налічується 66 таких закладів.

В них, як правило, після внесення користувачем комп’ютера відповідної ставки, надається доступ через мережу інтернет або внутрішню мережу до віртуальних казино із можливістю отримання з моментом випадковості виграшу у грошовому чи іншому еквіваленті, що, відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні", є гральним бізнесом.

Відповідно до п.4 ст.1 вищезазначеного закону, створення умов для здійснення азартних ігор є елементом їх організації та проведення.

Крім того, Міністерством фінансів України було погоджено розроблений Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про заборону грального бізнесу", яким, зокрема, запропоновано внести зміни до статті 1 Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" та віднести до організаторів азартних ігор власників Інтернет-клубів, які надають доступ до сайтів мережі Інтернет, на яких проводяться азартні ігри.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вашої допомоги і сприяння щодо внесення змін до чинного законодавства, які б унеможливили організацію та проведення азартних ігор в «інтерактивних» комп’ютерних клубах, оскільки дана проблема несе потенційну загрозу інтелектуальному та духовному розвитку молодого покоління української нації

звернення міського голови Андрія Садового

Аудіокоментар міського голови Андрія Садового (mp3, 536 kb)