Львів ініціює створення Міжнародної Асоціації міст

  • 24.12.2010, 10:36
  • 946
Львів ініціює створення міжнародної організації. Нещодавно, у рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013, у Львові відбулася міжнародна конференція. Метою її проведення став пошук партнерів для реалізації проектів, спрямованих на прикордонне співробітництво між Україною, Польщею та Білорусією. У ній взяли участь близько 300 представників українських, польських і білоруських організацій та установ.

Основним завданням конференції стало обговорення проектів, які будуть реалізуватись у рамках Програми. Відтак, одним із майбутніх проектів є ідея створення Міжнародної Асоціації міст, розташованих у басейні р. Західний Буг, ініційована КП "Адміністративно-технічне управління", спільно з відділом міжнародної співпраці Львівської міської ради. Головним завданням Асоціації стане вирішення екологічних проблем ріки Західний Буг, а саме: модернізація очисних споруд, вирішення питань утилізації твердих побутових та інших відходів.

Ріка Західний Буг завжди була в центрі уваги міжнародних донорських організацій, за фінансової підтримки яких реалізовано багато міжнародних проектів, котрі були спрямовані на вивчення екологічного стану Західного Бугу, його приток і визначення шляхів відновлення природної чистоти ріки. Але практичне вирішення усіх проблем річки Західний Буг можливе лише за узгодженої та активної участі у цьому процесі місцевих органів влади, що представляють населені пункти, розташовані у басейні цієї ріки.

керівник відділу інноваційних програм, аналізу та прогнозування

КП "Адміністративно-технічне управління"

Василь Левчишин.

Наразі триває робота щодо узгодження проекту із потенційними партнерами із Білорусії та Польщі. Надалі планується розробити проектну заявку, яка буде подана до центрального офісу Програми у Варшаві.