А. Садовий: «Питання освіти – це не лише проблема Львова, а й інших міст»

  • 01.03.2011, 19:12
  • 1377
Сьогодні в Києві відбулось засідання Асоціації міст України. Участь у цьому засіданні взяв і міський голова Львова Андрій Садовий.

Відбулось засідання Правління, на якому обговорювались питання житлово-комунальної сфери, компенсації державою різниць в цінах по тарифах, я підняв питання по світі. Є добра інформація, що одне з наступних засідань буде присвячене питанню місцевого самоврядування, де можна буде розглядати проблему цілісно. Питання освіти – це не лише проблема Львова, а й Харкова, інших міст.

міський голова Львова Андрій Садовий.

Серед важливих питань, які розглядались на засіданні – питання про Національну стратегію децентралізації та розвитку місцевого самоврядування в Україні, про стан бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в 2011 році за підсумками січня, про шляхи вирішення проблемних питань у галузі теплоенергетики, про порядок розподілу субвенцій місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, встановлення тарифів на транспортні послуги та компенсацію вартості пільгових перевезень окремих категорій громадян, про розпорядження земельними ресурсами та розмежування земель державної і комунальної власності, про стан розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України «Про облік та технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації, про розробку проекту Закону України про муніципальну міліцію, про проект Постанови Кабміну "Про типові штати органів місцевого самоврядування". Також затверджено План роботи Правління та Виконавчої дирекції Асоціації міст України на 2011 рік.

Довідка

Асоціація міст України заснована в червні 1992 року. На той час до її складу входило 35 міст.

З ініціативи АМУ та при її безпосередній участі розроблено низку законопроектів та концептуальних документів. Серед них найважливіші: положення ХІ розділу Конституції України "Місцеве самоврядування", Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", Хартія українських міст, Бюджетний кодекс України. На клопотання АМУ Указом Президента України 7 грудня встановлено День місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України "Про асоціації органів місцевого самоврядування» від 16.04.2009 р. № 1275 АМУ перереєстровано у Всеукраїнську Асоціацію органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України".

У 1999-2001 роках було розбудовано мережу регіональних відділень Асоціації, яких нині діє 25 у всіх регіонах України. Сьогодні Асоціація міст України об'єднує 574 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України.

Нагадаємо, виконавчим директором Львівського регіонального відділення АМУ обрано Василя Абаімова.