А. Садовий: «Лише просвіта та наука дадуть народу справжню силу»

  • 07.05.2011, 13:05
  • 1022
Сьогодні, 7 травня під час урочистого засідання з нагоди Дня міста міський голова привітав усіх львів’ян та гостей Львова з 755-річчям нашого міста.

Покровитель нашого міста – Святий Юрій убив змія, і тим самим дав людям потужний символ – символ перемоги Добра над Злом, Світла над Темрявою. Перебуваючи під опікою такого святого, наша громада має привід до оптимізму.

Але символ Святого Юрія – не є символом остаточної перемоги Добра над Злом. Адже він каже нам, що Зло в собі потрібно вбивати кожного дня. А добро буде сильним і буде перемагати лише тоді, коли матиме підтримку самих людей.

Ми пишаємось тим, в якому місті живемо, з якою історією та традиціями, ми щиро бажаємо добра нашій громаді, світлого майбутнього Львову. Нашому поколінню відміряно Богом свій час, аби зробити наш внесок в його розвиток, в те, аби у цьому прекрасному місті було більше добра, аніж зла.

Рецепт нашого успіху і простий, і складний водночас. Сучасний світ жорстокий і не прощає слабкості. Але «наша сила в нас самих – світ належить до сильних». Так казали українці Галичини і цей рецепт є, на мою думку, і далі актуальним для Львова.

В своїх настановах українцям, галичанам наш славетний діяч митрополит Андрей Шептицький наголошував на фундаментальних цінностях, які зміцнюватимуть наш нарід:

- Це єднання громади, при чому не лише в соціальні інституції, але й комерційні, профспілкові. Спільне відстоювання українських інтересів на всіх рівнях. Чим не рецепт для сьогоднішніх підприємців, вчителів, лікарів?

- Це дбання про фізичне та духовне здоров’я. Нас з вами дуже часто пробують відволікти на несуттєві справи, на фальшиві конфлікти, штучно створені проблеми. Коли ми піддаємось на це, то ризикуємо програти ту справжню війну, яка йде на наших теренах – за уми, душі і тіла наших з вами дітей, яких хочуть зробити мовчазними споживачами без волі і здоров’я.

- Наші учителі залишили нам послання, що лише просвіта та наука дадуть народу справжню силу: «До багатства суспільство не дійде без правдивої просвіти і без неї легко то, що має, стратить» - казав Андрей Шептицький.

- У важкі часи наші попередники також закликали пам’ятати про те, що багатші мають дбати про бідних. І мова не лише про гроші. Інколи проста увага до проблеми людини може допомогти більше, ніж милостиня.

Ці речі безперечно стосуються не лише Львова чи навіть Галичини. Це речі, які можуть поєднати увесь народ. Але вважаю за потрібне говорити їх на урочистостях з нагоди дня Львова, оскільки переконаний, що саме активне і системне зміцнення таких настанов і є сьогоднішнім покликанням нашого міста і його громади.

Напевно у світі не знайдеться багато міст, які протягом свого життя мали такі різні покликання і місії, як Львів. Кожна держава, яка володіла ним, давала йому своє призначення, малювала йому своє майбутнє і долю. Це важливо пам’ятати і знати. Але ще важливіше нам з вами чітко усвідомити, що МИ можемо зробити в цьому місті в той час, який нам відміряв Господь. Чи будемо ми пишатись тими слідами, які залишимо в історії Львова? Чи зможемо, відкинувши дрібні протиріччя, пліч-о-пліч зробити добрі справи, виховати добрих громадян, які знають свої права, знають свої обов’язки, вміють використати свій потенціал, свої таланти на користь свого міста, а, відтак, і своїх родин? Чи зможемо своїми щоденними помислами і ділами сприяти поборюванню Зла Добром, Темряви Світлом, остаточній і безповоротній перемозі нашого покровителя Святого Юрія над Змієм?

Вірю в нашу силу і наш успіх. Вірю в те, що спільною працею дамо народу України потужний сигнал про те, що Львів вкотре в своїй історії готовий бути попереду нації, давати українцям приклад єдності і сили. Що Львів був, є і буде твердинею українських національних та духовних цінностей. Щиро бажаю нам усім успіхів на цьому нелегкому шляху.

Слава Львову! Слава Україні!

зазначив під час привітання міський голова

Андрій Садовий.

У засіданні також взяли участь голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, колишні мери міста Львова, львів’яни, які у попередні роки були нагородженні почесними званнями громади міста Львова, представники депутатського корпусу, представники виконавчих органів та всі охочі.