А. Садовий: «Наша сила в нас самих»

  • 07.05.2011, 13:14
  • 871
Сьогодні під час урочистого засідання з нагоди Дня міста міський голова привітав усіх львів’ян та гостей Львова з 755-річчям нашого міста.

Рецепт нашого успіху і простий, і складний водночас. Сучасний світ жорстокий і не прощає слабкості. Але «наша сила в нас самих – світ належить до сильних». Так казали українці Галичини і цей рецепт є, на мою думку, і далі актуальним для Львова.

В своїх настановах українцям, галичанам наш славетний діяч митрополит Андрей Шептицький наголошував на фундаментальних цінностях, які зміцнюватимуть наш нарід:

- Це єднання громади, при чому не лише в соціальні інституції, але й комерційні, профспілкові. Спільне відстоювання українських інтересів на всіх рівнях. Чим не рецепт для сьогоднішніх підприємців, вчителів, лікарів?

- Це дбання про фізичне та духовне здоров’я. Нас з вами дуже часто пробують відволікти на несуттєві справи, на фальшиві конфлікти, штучно створені проблеми. Коли ми піддаємось на це, то ризикуємо програти ту справжню війну, яка йде на наших теренах – за уми, душі і тіла наших з вами дітей, яких хочуть зробити мовчазними споживачами без волі і здоров’я.

- Наші учителі залишили нам послання, що лише просвіта та наука дадуть народу справжню силу: «До багатства суспільство не дійде без правдивої просвіти і без неї легко то, що має, стратить» - казав Андрей Шептицький.

- У важкі часи наші попередники також закликали пам’ятати про те, що багатші мають дбати про бідних. І мова не лише про гроші. Інколи проста увага до проблеми людини може допомогти більше ніж милостиня.

Ці речі безперечно стосуються не лише Львова чи навіть Галичини. Це речі, які можуть поєднати увесь народ. Але вважаю за потрібне говорити їх на урочистостях з нагоди дня Львова, оскільки переконаний, що саме активне і системне зміцнення таких настанов і є сьогоднішнім покликанням нашого міста і його громади.

зазначив під час привітання міський голова

Андрій Садовий.

У засіданні також взяли участь голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, колишні мери міста Львова, львів’яни, які у попередні роки були нагородженні почесними званнями громади міста Львова, представники депутатського корпусу, представники виконавчих органів та всі охочі.