Під час екуменічного молебня у Львові винесено Ікону Львівської Богоматері

  • 08.05.2011, 10:33
  • 1216
Сьогодні, у другий день святкування Дня міста, у Львові відбувся традиційний екуменічний молебень на площі Ринок. Під час молебня було винесено Ікону Львівської Богоматері.

У молебні взяли участь представники усіх церков Львова та понад 2 тис вірян.

З нагоди Дня міста для спільної молитви винесено Ікону Львівської Богоматері. Усі учасники молебня, мали змогу помолитись до ікони. Ініціатором проведення заходу є Львівська міська рада спільно з представниками церков міста.

Від імені громади та гостей міста висловлюємо вдячність пану Борису Возницькому за дозвіл винести на спільний екуменічний молебень Львівську Богоматір.

міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, представники львівських церков звертались до директора Львівської галереї мистецтв, Героя України Бориса Возницького, аби миряни могли прикластись до ікони на вулиці під час святкування Дня міста. Про цей йшлося 3 березня під час зустрічі міського голови з представниками духовенства.

Довідка

Ікона Львівської Богородиці є одною з найцікавіших та найзагадковіших пам'яток української церковної культури. Символічно, що даруючи свою Милість та Материнську опіку місту, Пресвята Богородиця Одигітрія упродовж всієї історії благословляла Своєю благодатною присутністю усі традиційні громади Львова - православну, оскільки була написаною у традиції та зусиллями саме православного іконописця, католицьку, адже саме з часу освячення у Латинському кафедральному соборі маємо першу задокументовану її дату, вірменську, оскільки упродовж тривалого часу вірменські архієпископи зберігали святиню. Зараз ікона перебуває в музейній каплиці Львівської галереї мистецтв.