Золочівській військовій частині виповнюється 60 років

21 вересня Золочівська військова частина 3007 святкує 60-річний ювілей. В урочистостях візьмуть участь 130 ветеранів, екс-командирів частини, перших випускників Навчального центру частини.

Тривалий і складний історичний час пройшов Навчальний центр внутрішніх військ МВС України. Тут дбайливо зберігають і примножують славні бойові традиції військ і частини, народжені в непрості повоєнні роки та роки становлення державної незалежності, патріотизм, професіоналізм, висока дисциплінованість, відданість військовому обов’язку, вірність бойовому прапору, що символізує монолітну єдність військового колективу, постійну готовність до виконання завдань за призначенням

заступник начальника Навчального центру з виховної роботи,

полковник Удовиченко Володимир Григорович.

За час свого існування частина внутрішніх військ підготувала близько 100 тисяч молодших командирів та 50 тисяч спеціалістів. Також особовий склад частини неодноразово залучався до виконання службово-бойових завдань. Зокрема до військових операцій з розшуку та затримання злочинців, підтримання громадського порядку під час масових заходів у Львові та області.

Довідка

Історія військової частини починається  21 вересня 1951 року, коли в післявоєнні роки для кращої підготовки молодшого командирського складу військ внутрішньої охорони в місті Броди, на базі 62-ї та 82-ї стрілецьких дивізій внутрішньої охорони Українського округу та 290го мотострілкового Новоросійського полку, було створено «навчальний загін», під командуванням підполковника Шевченко Федора Володимировича.

30 березня 1951 року проведений перший випуск 562 молодших сержантів та спеціалістів, які поповнили лави лінійних підрозділів Внутрішніх військ.

В жовтні  1961 року «навчальний загін» із міста Броди передислоковується в місто Золочів і безпосередньо продовжує виконувати своє завдання за призначенням.

Наказом МВС СРСР від 28 листопада 1968 року учбовий загін перейменований в 368 навчальний полк МВС СРСР, дивізіони перейменовані в батальйони.

23 травня 1977 року – 368 навчальний полк перейменовано в 7 окрему учбову бригаду МВС СРСР

На шляху розвитку частини постійно йшло вдосконалення навчально  – матеріальної бази. Побудовано нові казарми, спортивні майданчики, басейн, клуб, розплідник, стрільбище.

Після проголошення Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України, прийняття акту про незалежність України – військова частина продовжує виконувати завдання по підготовці молодших командирів та офіцерів для військ. В березні 1993 року перейменовується в учбову бригаду внутрішніх військ та конвойної охорони.

12 серпня 2001 року окрема навчальна бригада ВВ МВС України була перейменована в Навчальний центр ВВ МВС України.

План святкувань:

8.00-10.00 - Екскурсії по території частини. Ознайомлення з підрозділами та Навчально-матеріальною базою Навчального центру ВВ МВС України.

9.30-10.00 - Молебень біля каплички військової частини 3007

10.00-10.15 - Шикування особового складу на стройовому плацу

10.15-10.35 - Проходження особового складу по м.Золочеву

10.35-11.00 - Урочисті збори в в Районному народному домі імені Ігоря Білозіра (виступ Ансамблю МВС України).