На Левандівському мості знята аварійна ситуація

За словами начальника відділу комунального господарства Залізничної районної адміністрації Михайла Піндака, зараз стан Левандівського моста не є аварійним, але оскільки розрахункове навантаження мосту наразі становить лише 13,9 тон, що не відповідає державним будівельним нормам, то рух транспорту на цій ділянці обмежений. «На мості необхідно відремонтувати, а краще побудувати нові прольотні балки. Експлуатація мосту не бажана до проведення цих робіт, адже міст побудовано ще у 1959 році за старими стандартами», - зазначив Михайло Піндака.

Оскільки через міст йшов великий потік транспорту, несуча здатність мосту погіршувалась. Попередньо визначено, що на мосту, окрім заміни балок, необхідно також провести відновлення бетону, укріплення несучої здатності, здійснити антикорозійне покриття та гідроізоляцію від попадання води.

Напередодні буревію 20-22 червня силами Львівської залізниці демонтовано 22 залізобетонні плити, вагою 1,9 тони кожна. Оскільки плити знаходились в незадовільному стані над залізничною колією на вул. Левандівській, це могло спричинити тріщини, деякі елементи могли й обвалитись, особливо під час стихійного лиха.

Цього тижня фахівці НУ «Львівська політехніка» після комплексного обстеження мосту спростовують інформацію щодо аварійності, і вже закінчують розроблення експертного висновку, який визначить перелік необхідних робіт для відновлення мосту. Після цього буде складено кошторис, за яким визначиться загальна сума коштів на ремонт. Орієнтовно ремонт мосту коштуватиме 20-30 мільйонів гривень.

Вчора міський голова Андрій Садовий звернувся на нараді до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко із проханням виділити кошти на ремонт мосту із фонду Кабінету Міністрів України.