У Львові стартує голосування за «розумний» район

  • 17.10.2016, 14:18
  • Мар’яна Щепанська
Проект «Розумний район» – це міська ініціатива, у рамках якої один із мікрорайонів Львова обладнають цифровими, інноваційними сервісами. Який саме це буде район – вирішать мешканці міста за допомогою голосування.

фото: Олександр Мазуренко

Реалізація проекту відбуватиметься у три етапи:

1. Відбір громади/мікрорайону через голосування. Триватиме впродовж 17-28 жовтня на сайтах https://sd.city-adm.lviv.ua та https://vote.smart.lviv.ua. Відзначимо, що 39 районів, за які можна віддати голос, виділено в рамках міського проекту «Громади в дії».

2. Експертиза району. На цьому етапі експертна група з представників ІТ-бізнесу, громадськості та представників влади проведе аналіз громади-переможця та запропонує проекти до виконання. Цей етап триватиме впродовж 31 жовтня – 11 листопада.

3. 25 листопада на Форумі електронного врядування відбудеться презентація проекту, який реалізуватимуть наступного року.

Обраний район планують обладнати:

  • «розумними» лавками й зупинками з можливістю підзарядки ґаджетів, системами сортування сміття, сенсорами екологічного стану вулиць;
  • системами освітлення пішохідних переходів, енергоефективними ліхтарями на сонячними батареями;
  • сучасними світлофорами, електронним табло заторів, модерною дорожньою розміткою, спеціально оснащеними велодоріжками;
  • благами для людей з особливими потребами: датчиками для незрячих, пандусами, спеціальними з’їздами та ліфтами.

«Практика розумних районів діє у багатьох містах Європи та світу, – розповідає в.о. начальника міського управління ІТ Іван Коржов. – Основна мета такої практики – тестування інновацій для перевірки потреби в них конкретного міста, адже будь-які «розумні» рішення є досить дорогими. Проекти, які після впровадження будуть визнані пріоритетними, масштабуємо на все місто».

Відзначимо, що «Розумний район» – це лише частина великого проекту з перетворення Львова на інноваційне та комфортне місто. Так, упродовж року в місті запустили 61 електронну послугу, тут вперше в Україні презентували бюджету карту та провели електронні вибори, під час яких оцифрували та опублікували протоколи другого туру виборів мера Львова. Окрім того, у Львові також запустили картку мешканця, яку зараз видають учасникам АТО, однак незабаром мають намір поширити й на інших мешканців міста. «За цей останній рік ми зробили дуже багато, багато де були інноваторами, тобто запустили щось першими. І проект «Розумний район» ми також реалізуємо в зовсім новому для України форматі», – додає радник міського голови Львова Яніка Мерило.

відео: Андрій Андрух