За перше півріччя працівники ЛКП «Муніципальна дружина» склали 375 протоколів через порушення правил торгівлі і благоустрою

Як повідомили в ЛКП «Муніципальна дружина», за перше півріччя 2017 року працівники «Муніципальної дружини» склали 375 протоколів щодо порушення правил торгівлі та благоустрою.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Згідно ухвали ЛМР ми маємо повноваження виписувати приписи про самовільне усунення порушення. Якщо протягом 5-ти днів порушник його не ліквідує, то ми виписуємо адмінпротокол. Ці протоколи опрацьовують наші юристи і відправляють в районні адміністрації для винесення штрафу.

При затриманні порушника, якщо він відмовляється надати свої документи, ми змушені викликати патрульну поліцію для встановлення особи. Якщо не вдається це зробити, то представник патрульної поліції з нашим працівником переміщуються в райвідділок нацполіції для встановлення особи.

Тому, сама процедура затягує нашу роботу. Ще одна проблема – те, що зараз, згідно з законодавством скоротили термін перебування порушника у відділку – до 3 годин. Тому, якщо за три години не буде встановлено особу, то її мусять відпустити.

Саме тому 28 липня ми скликали всеукраїнський з’їзд «Муніципальних дружин», під час якого ми обговорювали наші проблемні питання через законодавство. Законопроект про «Муніципальну варту» вже два читання пройшов, але досі не підписаний», - розповів директор ЛКП «Муніципальна дружина» Роман Хом’як.

Нагадаємо, ЛКП «Муніципальна дружина» створене Львівською міською радою ухвалою сесії № 19 від 13.06.2002 року «Про створення Львівського комунального підприємства на базі підрозділів управління муніципальної дружини» та підпорядковане управлінню безпеки міста ЛМР, з метою:

  1. Виконання повноважень органів місцевого самоврядування щодо забезпечення на території міста законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів та майна територіальної громади, в межах наданих повноважень;
  2. Захисту депутатів та посадових осіб міської ради від протиправних посягань, які пов’язані із здійсненням повноважень та основних завдань, а також від перешкоджання у виконанні ними службових обов’язків

Здійснює: контроль організації торгівлі, громадського харчування, надання послуг у сфері розваг та відпочинку (ВКБМ, ВПСТ); контроль за порядком встановлення ТС, літніх майданчиків, зовнішньої реклами (ВКБМ); надання послуг з охорони державної, колективної, приватної власності, а також з охорони громадян на договірній основі або на підставі ухвали ЛМР, рішення виконавчого комітету або розпорядження міського голови (ВШР, ВОО); надання допомоги Управлінню патрульної поліції, департаменту патрульної поліції Національної поліції в забезпеченні примусового переміщення транспортних засобів (ВПТЗ); сприяння органам внутрішніх справ у виявленні, розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захист інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; контроль за порядком організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій; демонтаж самовільно встановлених ТС чи засобів надання послуг у сфері розваг і відпочинку, атракціонної техніки на території міста (згідно ухвали 2043 ЛМР від 08.06.2017).