У Львові вшанували пам’ять голови Проводу ОУН Степана Бандери

Сьогодні, 1 січня, у Львові керівництво міста та області, громадськість вшанували 109-ту річницю від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери.

фото Олег Кохан
Фото Олег Кохан

Зокрема, керівництво міста та області, громадськість під музичний супровід поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері (пл. М. Кропивницького). Опісля відбулась спільна молитва та громадське віче. 

"Напевно не можливо перелічити кількість людей, які віддали своє життя за те, щоб ми сьогодні жили в незалежній Україні. Тисячі, мільйони, десятки мільйонів. Сьогодні ми живемо під час україно-російської війни, яка забрала тисячі людей. Я пригадую, коли мав честь бути на сцені Майдану Гідності, мені подарували книжку. В цій книжці були фотографії хлопців, які загинули, Небесної Сотні. Молоді, старші. Я тоді сказав, що було би дуже корисно, якби кожен, хто прийде до влади після Революції Гідності, мав ту книжку в себе на столі. Коли буде думати, яке прийняти рішення, щоб взяв цю книжку, погортав, подивився в очі тим українцям, які без зброї в руках захищали нас з вами.

Ідуть роки, а в серці нема радості, що ми мали б гордитися тими людьми, які прийшли до влади, за які віддані життя людей. В Україні панує корупція, часто ми чуємо полум'яні промови, а за тими промовами фарисейство і пустота. Я маю до вас одне прохання - не боятись, говорити правду і той вік, який Бог нам дав, використати максимально живучи на повні груди. В кожного з тут присутніх є діти, внуки. Якщо ми той час не будемо витрачати, присвячуючи нашим рідним, переказуючи правдиву інформацію, будучи особисто прикладом, нічого не буде. Я вірю у всіх нас, у велику Божу ласку, в мудрість українців. Я дуже великий оптиміст. Сьогодні перший день Нового року і ми щороку традиційно тут збираємося. Напевно Степан чув тисячі промов і тисячі обіцянок, які тут звучали. Але найсильніші ті, які можливо не сильно говорять, які лишаються в серці і які виконуються. Працювати важко, щоб змінювати себе, життя навколо себе. Слава Україні", - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Довідка

Степан Бандера – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 по серпень 1944 рр. перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру у Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.