Сьогодні відбувся звіт департаменту розвитку: діяльність управління інформаційних технологій у 2017 році

  • 31.01.2018, 19:14
  • Романа Куць
Сьогодні, 31 січня, директор департаменту розвитку Наталя Бунда прозвітувала про діяльність департаменту впродовж 2017 року, його структурних підрозділів, зокрема управління ІТ.

фото: Олександр Мазуренко

У 2017 році управління ІТ працювало за такими основними напрямками: розвиток електронної освіти та електронних послуг, впровадження інновацій в освітній та культурній сферах «Розумний мікрорайон», популяризація електронного врядування та використання інформаційних технологій у повсякденному житті.

Управління реалізовувало проект «Розумний мікрорайон – Наукова» – тестовий майданчик, де у 2017 році впроваджено смарт-технології та інноваційні підходи в різних галузях, а саме: освіта (7 шкіл, 5 садочків, 2 позашкілля) та культура (бібліотека для дітей, Львівська державна школа мистецтв №10).

Також у 2017 році було проведено конференції «Е-освіта» - цикл зустрічей освітян з представниками ІТ компаній, громадських організацій, бізнесу та ЗМІ. Тематика зустрічей передбачає обговорення змін в освіті міста та роль сучасних технологій. У 2017 році було залучено майже 400 освітян, представників ІТ-галузі, громадських організацій та ЗМІ. На конференціях освітяни дізнавалися про можливості мультибордів, дискутували, ділилися досвідом, обговорювали цікаві інноваційні рішення та підходи до навчання.

У 2017 році були організовані тренінги з ефективного використання мультибордів. Управління інформаційних технологій спільно з компанією Prestigio, за підтримки управління освіти Львівської міської ради, провели тренінги з ефективного використання мультибордів у навчальному процесі. Навчання включало майстер-класи від фахівців компанії Prestigio, відпрацювання практичних навичок, поради з користування спеціалізованим програмним забезпеченням, неформальне спілкування та взаємний обмін досвідом.

Також управлінням ІТ було проведено навчання комп’ютерної грамотності та «Вікно можливостей». Навчання з основ комп’ютерної грамотності для освітян було проведено спільно з IT Education Academy - всеукраїнським навчальним проектом, за підтримки управління освіти Львівської міської ради та Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Львова.

Ще один проект, реалізований управління – «Вікно можливостей». Проект передбачав навчання з основ ІТ спеціальності для учасників бойових дій. Впродовж липня управління ІТ за підтримки центру надання послуг учасникам бойових дій та ГО «Юридична сотня» провели опитування для з’ясування потреб та побажань щодо навчальних курсів. Бажання навчатись виявили понад 100 учасників бойових дій. На основі опитування було сформовано 4 групи учасників АТО, які впродовж серпня-жовтня навчалися на курсі «Основи web-розробки», який проводив професійний викладач Logos IT Academy. Восени, 11 жовтня, відбулося офіційне завершення проекту, де учасники мали змогу поспілкуватися з професійними рекрутерами таких ІТ-компаній як N-IX, Lohika та Epam, де отримали корисні поради щодо працевлаштування.

Година Коду - це всесвітня ініціатива з популяризації інформатики та програмування, заснована у 2013 році організацією Code.org. Великі ІТ-компанії долучились до розробки навчальних програм, а сам рух підтримали Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей.  У 2017 році за ініціативи громадської організації MakerSpace Lviv та за підтримки Львівської міської ради захід відбувся у 102 школах міста для 17674 учнів 8 та 9-их класів. Акція передбачала проведення уроку інформатики у школі, в ході якого ментор - спеціаліст ІТ сфери, спільно з вчителем інформатики, проводять заняття з використанням програм Code.org.

Управління ІТ організувало у 2017 році Форум інноваційної освіти INED - подію для активних освітян, яка зібрала директорів та вчителів шкіл з усієї України. Форум присвячений переосмисленню ролі вчителів, учнів, батьків, громади та їх взаємодії. На форумі понад 200 освітян могли познайомитись та обмінятись досвідом з успішними колегами, краще підготуватися до змін у системі освіти, дізнатися більше про закордонний підхід, поділитися своїми думками і напрацюваннями.

На початку квітня 2017 року управлінням ІТ було запущено оновлений Особистий кабінет мешканця, яким значно розширено функціонал. Портал містить 112 адміністративних послуг, документи на які можна подати онлайн. З моменту запуску замовлено більше 400 послуг та зареєстровано близько 2 тис. користувачів.

Також у 2017 році було розроблено концепцію електромобільності Львова та на початку 2018 затверджено рішенням виконавчого комітету ЛМР. Метою концепції є покращення екологічної ситуації в місті шляхом створення сприятливих умов для збільшення відсотку використання мешканцями міста, публічними структурами, організаціями та комерційними підприємствами  транспортних засобів на електричних двигунах із поступовим зменшенням використання автомобілів із ДВЗ, розвиток розгалуженої мережі зарядних станцій для електромобілів.

Управління ІТ реалізувало ще ряд соціальних, культурних проектів, форумів та ідеатонів.

презентація