«Неможливо збудувати успішне місто, не збудувавши успішну країну», — А. Садовий

• 24.09.2018, 18:29
  • Мар’яна Щепанська
Міський голова Львова Андрій Садовий відвідує Черкаси в межах програми обміну досвідом між містами Urban Talks. Він дав старт сьогоднішньому заходу та презентував місцевим мешканцям найвдаліші практики з розвитку, які вдалося втілити у Львові впродовж останніх років.

«Пригадую, перед тим, як приступити до роботи міським головою, я досить довго вчився, їздив містами, переймав успішний досвід. Та на старті управління містом усвідомив: жодна книжка, жодна теорія не передасть того, що практика, адже лише остання дозволяє пропустити все через себе, — каже Андрій Садовий. — Та за 12 років роботи мером я не пригадаю жодного випадку, щоб хто-небудь із керівництва держави був корисним для міст бодай якоюсь практичною ідею чи порадою, як вирішити ту чи іншу проблему. На відміну від, скажімо, Німеччини, у нашій країні немає інституції, яка б займалася містами. Тому ми вирішили їздити Україною, організовувати Urban Talks та ділитись власним корисним досвідом, виконуючи роль цієї установи».

Під час свого виступу мер Львова також підкреслив хороший туристичний потенціал Черкас.

«У вас є річка, великий простір та масштаб. Я б рекомендував вам запросити архітекторів з європейських столиць і дати їм змогу тут тиждень пожити й висловити власну думку щодо того, як можна використати ці можливості. Інша порада: потрібно максимально залучати міжнародні фінансові інституції. Приватний бізнес не зробить вам дорогу, але створить нові робочі місця. Та бізнес не приходить туди, де немає інфраструктури. В це повинне вкладати місто. На жаль, багато міст не знають, що можна залучати в це міжнародні кошти. І третя порада: не конкурувати, а об’єднувати потенціал міст. Неможливо збудувати одне успішне місто, не збудувавши успішну країну», — підкреслив мер Львова.

Як підкреслив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, такі обміни успішними практиками — важливі, адже сприяють виникненню нових цікавих ідей та напрацюванню дієвих стратегій руху міст вперед.

«Громада нашого міста особливо рада вітати тут мера Львова як успішного менеджера, керівника, який досяг серйозних висот у розбудові міста, — каже Анатолій Бондаренко. — Сьогоднішній захід дозволить нам взяти краще, що є у Львові, щоб ми після цієї зустрічі могли напрацювати нашу нову стратегію руху. Вірю, що ця дискусія буде жвавою, і ми зможемо запозичити багато корисних практик».

Далі у програмі Urban Talks — презентації про написання стратегій та формування комфортної екосистеми, міські архітектурні конкурси та розвиток конференц-індустрії.

До слова, Черкаси — це вже 17-те місто в рамках проекту з налагодження партнерства Urban Talks. До цього такі товариські діалоги відбулись у Рівному, Житомирі, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Краматорську, Слов’янську, Запоріжжі, Маріуполі, Нікополі, Дніпрі, Херсоні, Миколаєві та Хмельницькому. На черзі — міста Кропивницький та Олександрія.