Міський голова звернувся з відкритим листом до прокурора міста щодо будинку на вул. Ярославенка

  • 25.09.2008, 03:00
  • 1649
  • Андрій Яремко
Міський голова звернувся з відкритим листом до прокурора міста Андрія Палюха. Подаємо текст звернення.

Прокурору міста Львова

Палюху А.І.

Шановний Андрію Ігоровичу,

прошу Вас негайно втрутитись у справу руйнації пам’ятки архітектури у Львові. Перевіркою Управління охорони історичного середовища міста Львова встановлено факт знищення будинку-пам’ятки історії на вулиці Ярославенка, 30. Дана споруда була зарахована до переліку пам’яток історії та мистецтва Львівської області згідно з рішенням обласної ради від 02.11.1982 року №506.

Власник будівлі – Мельник Ростислав Леонідович - був повідомлений управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради ще в серпні 2008 р. про те, що набув будинок-пам'ятку історії і зобов'язаний укласти охоронний договір на пам'ятку. Крім того, було підготовлене розпорядження міського голови про встановлення меморіальної дошки на будинок.

Для демонтажу будинку та будівництва нового на даній ділянці власник повинен був мати погоджене у встановленому порядку історико-містобудівне обгрунтуванння та дозвіл на початок ведення робіт. Даних документів власник будинку від Львівської міської ради не отримував.

На другий день після початку руйнування виконавцям робіт та власнику будівлі було вручено припис під розписку про негайне припинення робіт, однак цього не було зроблено. Руйнування будинку було здійснено за одну добу.

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про охорону культурної спадщини» за знищення фізичними та юридичними особами пам’яток передбачено кримінальну відповідальність.

Враховуючи суспільний резонанс, який набула ця справа, прошу Вас терміново вжити заходів до ініціаторів знищення пам’ятки та притягнути осіб, винних у руйнуванні пам’ятки до відповідальності.