На сесії Львівської міської ради прийняли заяву щодо мови державних службовців

  • 25.09.2008, 03:00
  • 2274
  • Андрій Яремко
На сесії Львівської міської ради прийняли заяву щодо мови державних службовців. Подаємо текст заяви.

Заява Львівської міської ради

19 вересня, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України "Про державну службу" (№1400), автором якого є лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Стаття 21 цього закону містить положення про те, що "особи, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби, повинні відповідати таким вимогам: 3) вільно володіти державною та російською мовами". Фактично це перший крок до встановлення двомовності в Україні, що суперечить ст. 10 Конституції України, яка визначає українську мову єдиною державною мовою на території України.

Фракції Партії регіонів, БЮТ та КПУ проголосували за цей закон, не зважаючи на негативний висновок Головного науково-експертного управління Верховної ради. Вважаємо, що така ініціатива є антидержавною та антиконституційною.

Звертаємось до депутатів Верховної ради не допустити проходження даної норми при розгляді Закону у другому читанні.

Просимо депутатів Верховної ради – представників Львова, які голосували за прийняття даного Закону у першому читанні, пояснити львівській громаді свою позицію, а також наслідки для Конституції України у зв’язку з прийняттям даного Закону.