Асоціація міст України обурена звинуваченнями керівництва

  • 23.10.2008, 03:00
  • 1406
  • Андрій Яремко
Асоціація міст України обурена звинуваченнями Голови Правління НАК «Нафтогаз України» О. Дубини у відсутності тепла у будинках виключно мерів міст та голів облдержадміністрацій. Відповідну заяву надіслав міському голові Львова Андрію Садовому віце — президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Заяву подаємо повнотекстово.

ЗАЯВА

Асоціація міст України та громад обурена безпідставними звинуваченнями Головою Правління НАК «Нафтогазу України» Дубиною О.В., – «відповідальність за відсутність тепла в будинках на сьогодні несуть виключно мери міст і голови держадміністрацій».

Ми категорично відхиляємо це звинувачення та заявляємо, що людина, яка обіймала посаду першого Віце — прем”єр — міністра Уряду України не може не знати реального стану справ в державі, а тому розцінюємо його як спробу органів державної влади свою бездіяльність у цій сфері перекласти на органи місцевого самоврядування, зокрема на міських голів.

А правда наступна. Хто винен, що борг місцевого самоврядування за газ перед НАК «Нафтогазом» складає 1 млрд. 160 млн. грн.

1. Хіба «мери» винні, що Уряд не подав, а Верховна Рада України не прийняла зміни до Державного бюджету на 2008 рік? Хоча ще 7 квітня 2008 року Міністерством фінансів України було визнано про необхідність змін до бюджету та «збільшення обсягу видатків загального фонду місцевих бюджетів на 2 млрд. 100 млн. грн.», якими можна було б покрити ці борги, та інші.

2. А може «мери» винні, що ціна на газ, яка закладалась для розрахунків в Державний бюджет на 2008 рік для бюджетних установ складала з подачі Міністерства економіки України, 1000 грн. за 1000 м. куб., а вже після прийняття бюджету була піднята до 1300 грн., а з 1 жовтня до 1500 грн.? Що «мери» піднімали ціни на газ накручуючи містам борги, чи може це робили державні мужі в Києві?

3. Чи може «мери» винні, що ціни на газ для підприємств тепло — комунальної енергетики виросли з 686 грн. до 815 грн. і на кінець року складуть 883 грн. за 1000 м. куб., ціни ж на електроенергію виросли за цей час з 49 коп. до 67 коп. за кіловат, а Уряд ніяк не спроможеться прийняти відповідну постанову якою б корегувалися тарифи в залежності від цін на енергоресурси?

4. Чи може «мери» винні, що 30% населення України не платить за комунальні послуги – одні не мають достатку, а інші не хочуть платити, і Верховна Рада України уже 7 років не хоче прийняти Житловий кодекс України, яким передбачається юридична відповідальність за несплату комунальних послуг?

5. Чи може «мери» винні, що на нас насувається світова економічна криза і банки кредити на погашення боргів перед «Нафтогазом» не видають, а якщо і дають то під 30%, а це ріст тарифів для населення, на таку ж частку? Та чи потрібно взагалі брати кредити, оскільки Уряд винен органам місцевого самоврядування 2 млрд. 100 млн.грн., яких з надлишком вистачає для покриття боргів перед «Нафтогазом» для отриманням від нього газу і включення опалення в містах.

Підсумовуючи вищенаведене, Асоціація міст України та громад вимагає від органів державної влади термінового:

1. Внесення змін до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2008 рік», передбачивши для місцевих бюджетів збільшення обсягів видатків загального фонду на 2 млрд. 100 млн.грн., або провести взаємозалік місцевих бюджетів з НАК «Нафтогазом» по існуючим боргам.

2. Компенсувати втрати місцевих бюджетів, як це передбачено Бюджетним кодексом, через ріст цін на енергоресурси та прийняти Постанову Уряду України про автоматичне коригування тарифів в залежності від цін на енергоресурси.

3. Видати містам ліміти на отримання газу для запуску опалення в містах, та погодити з Асоціацією умови договору на постачання газу.

4. Прийняти Житловий кодекс України.

5. Міським головам, обговорити в громадах ситуацію, яка склалась з затримкою надання тепла в містах та направити відповідні звернення до органів державної влади.

22 жовтня 2008 року Правління

Асоціації міст України та громад