Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Головою львівського обласного товариства незрячих

  • 10.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
З ініціативи Голови львівського обласного товариства незрячих Оксани Потимко минулого тижня в Києві відбулася нарада за участю Президента України Віктора Ющенка та членів Кабінету міністрів щодо вирішення проблем незрячих в комплексі. Під час наради обговорювали питання фінансування непромислової групи УТОС (обласних і первинних організацій, бібліотек, будинків культури, медпунктів), доступності освіти, проведення ранньої реабілітації незрячих, встановлення озвучених світлофорів, рельєфних обмежувачів на східцях будівель, пільгового або безкоштовного оперативного втручання та протезування для інвалідів із зору, подолання проблем дезінтеграції осіб з вадами зору, виготовлення пристосованих для незрячих грошових знаків тощо. За результатами наради Президент України доручив профільним міністерствам займатися вирішенням обговорюваних проблем.

«Це найкращий досвід, коли рішення допомогти незрячим приймаються за участі самих незрячих. Зустріч тривала більше трьох годин. Ми обговорювали варіанти інтеграції незрячих в суспільство, виокремили, чого найбільше потребує незряча особа сьогодні і як цього досягти. Особливістю зустрічі стало те, що кожне питання вирішувалося в комплексі», – повідомила голова правління львівської обласної організації Українського товариства сліпих Оксана Потимко.

Участь у зустрічі взяли члени Кабінету міністрів України, зокрема міністри Іван Вакарчук, Василь Вовкун, Василь Князевич, Людмила Денисова та ін., голова Нацбанку України Володимир Стельмах. З боку незрячих були присутні голови правління Львівської та Волинської обласних організацій Українського товариства сліпих, інваліди із зору Оксана Потимко та Юрій Симончук.

Президент України Віктор Ющенко пообіцяв відвідати інтегрований концерт «Відчинилося життя» 3 грудня в Українському домі, у якому братимуть участь кращі незрячі виконавці з різних регіонів держави, зірки української естради (Оксана Білозір, Ніна Матвієнко, Леся Горова, Павло Табаков) та оркестр Національного театру ім. М. Заньковецької.

Контактна особа —Оксана Потимко, тел. 8 097 244 06 84, 272 98 49.