Європейський посол підтримав ідею країни сильних міст

  • 02.02.2009, 02:00
  • 1371
  • Андрій Яремко
Посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр повністю підтримав ідею країни сильних міст. По це він заявив перебуваючи у Львові з офіційним візитом. Також пан посол зазначив, що на сьогодні в Україні не виконується Європейська Хартія про місцеве самоврядування. За його словами причиною цьому є ряд проблем, серед яких відсутність впливу міст на податкове творення, на санітарні та архітектурно — будівельні органи. Натомість запорукою успіху країни мали б стати сильні міста. «Я був розчарований, що Європейська Хартія про місцеве самоврядування сьогодні не виконується. Зараз в Україні політичне керівництво хоче щоб Україна приєдналась до Європейського союзу. Але цей процес не може бути «чудом». Потрібно багато працювати, прийняти відповідне законодавство та добитись його виконання», – зазначив посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр. Серед основних порад Європейського посла було побажання, що міста повинні мати прав. «Також хотів би побажати міському голові, що місто повинно мати більше самоврядування», – зауважив Жозе Мануель Пінту Тейшейр. Окрім того, як зазначив пан посол, на сьогодні Європейська комісія інтенсивно працює із Україною по підготовці угоди про асоціацію. Зокрема Європейська комісія готова підписати її вже до кінця року.

Посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр повністю підтримав ідею країни сильних міст. По це він заявив перебуваючи у Львові з офіційним візитом. Також пан посол зазначив, що на сьогодні в Україні не виконується Європейська Хартія про місцеве самоврядування. За його словами причиною цьому є ряд проблем, серед яких відсутність впливу міст на податкове творення, на санітарні та архітектурно — будівельні органи. Натомість запорукою успіху країни мали б стати сильні міста.

«Я був розчарований, що Європейська Хартія про місцеве самоврядування сьогодні не виконується. Зараз в Україні політичне керівництво хоче щоб Україна приєдналась до Європейського союзу. Але цей процес не може бути «чудом». Потрібно багато працювати, прийняти відповідне законодавство та добитись його виконання», – зазначивпосол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр.

Серед основних порад Європейського посла було побажання, що міста повинні мати прав. «Також хотів би побажати міському голові, що місто повинно мати більше самоврядування», – зауважив Жозе Мануель Пінту Тейшейр.

Окрім того, як зазначив пан посол, на сьогодніЄвропейська комісія інтенсивно працює із Україною по підготовці угоди про асоціацію. Зокрема Європейська комісія готова підписати її вже до кінця року.